napsala čtenářka s nickem Maryene. Ale byly doby, kdy se bez horního dílu plavek ponořila do mořských vln a bez obav si opalovala bílá místa na těle někde v ústraní pláže

ilé ženy, líbí se mi stejnoměrně opálená kůže a také, když ze šatů v létě nevykukují nevzhledná neopálená bílá místa. Proto nejsem odpůrkyní opalování nahoře bez, ale mě už se to netýká. Byly doby, kdy jsem bez zábran sundala horní díl plavek, abych někde v ústraní, nikoliv uprostřed davu, doopálila bílá místa a ráda jsem se bez plavek potopila i do mořských vln.

Jsou místa, kde člověk může být zcela sám nikým nerušen a potom je zbytečné trápit se se šňůrkami od plavek.To dokáže pochopit jen žena. Ale v posledních letech jsem přibrala nějaké to kilo a svoje prsa bych si představovala také menší. Tak proč je vystavovat ještě na veřejnosti.

Proti opalování nahoře bez nic nemám, v soukromí, ať se každý opaluje jak chce, třeba i nahý, pokud tomu nebrání zdravotní problémy, na veřejnosti to ale není pro každého, to by už měla každá žena sebekriticky posoudit sama. Nikdy jsem nebyla puritánka, přesto mám zážitek týkající se tohoto tématu a ne zrovna příjemný.

Byla jsem před pár lety na dovolené na kanárském ostrově Fuerteventura se svými třemi dospívajícími syny. Kilometry dlouhé pláže tu nebývají přelidněné, spíše liduprázdné. Byl už říjen, takže ubylo rodin s dětmi a většina turistů byli němečtí důchodci.Ti se procházeli podél pláží, bez zábran, zcela nazí. Nanejvýš tak s ledvinkou kolem pasu. Dočerna opálení, ne všichni na to však měli postavu, téměř žádný.

Kluci si krátili čas na pláži obřími stavbami z písku a vzhledem k tomu, že mají výtvarný talent, šlo jim to opravdu dobře. Na pláži se objevily nejenom výjevy z řecké mytologie, ale také plno obdivovatelů. Když se ovšem objevili poprvé a kluci zvedli hlavu, uviděli nad sebou jen velká holá břicha, povislá prsa a kdovíco ještě, byl to pro ně docela šok.

Můj závěr tedy je, opalování nahoře bez klidně ano, ale pokud bychom někoho měli uvádět do rozpaků, tak raději ne.

Hezký den přeje Maryene

Milá Maryene, podobný zážitek mám také z „Kanárů“. Tam se staří Němci rozvalovali nazí naprosto běžně a já jsem se za ně styděla a vyhýbala se místům, kde měli „hnízda“

Text nebyl redakčně upraven

 

Reklama