Bulvár

Nejsem barevný hýřil

Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma. Pamatujete na školní výtvarnou výchovu? Čtenářka Eliza vám ji připomene.

Ahoj, barvičky mi připoměly okamžitě boje s temperami a vodovkami na základní škole. Nějak se mršky nechtěly stěhovat, kam měly. I když jsem měla v hlavě přesnou představu, jak by to mělo vypadat, realita skončila u upatlaného výkresu, stolu, oblečení i mojí osoby.

Nadšeně jsem později objevila batiku, protože tam se nějaké ukápnutí ztratí. Ovšem skvost se mi povedl jen na základě neznalosti míchání barev. Neuvědomila jsem si, že žlutá se modrou obarví do zelena - vznikla nádherná bunda jasně jarně zelenavá na okrajích přecházející do modra.

Vůbec mám s barvami problémy, protože si nevěřím v odhadu které barvy se snesou a ve kterých budu vypadat jak od kolotoče. Takže nakonec svoje oblečení stavím na sytých odstínech ( v pasletovách vapadám jak utopenec) a kombinuji jednu barvu s bílou nebo černou. Poslední můj odvaz je, že nosím k fialovým kalhotám (ostružiny s trochou mléka) červené botky (sytá červeň zralých višní). Oblečení si mohu naštěstí vybírat jak chci, už ani moje máma si nedovolí mi něco koupit bez konzultace a naštěstí to, co mi vozí tchyně, mohu odmítnout s poukazem na velikost nebo potichu odložit ve prospěch charity.

Nicméně ať si ráno obléknu cokoli, stejně se v práci převléknu do laboratorní bílé, tak jaké pak stresy. Díky barevnému kinofilmu a čipům si mohu zafixovat barvy, které mi servíruje příroda - strakatou zelenou jarního listí, sytou červeň růží, modrost zvonků i žlutou pampelišek. Jen jak občas prohlížím fotky, stejně se tam víc než dvě nebo tři barvy neobjevují. Zkrátka nejsem barevný hýřil, mám radši jednoduchost.

Eliza

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Z toho si nic nedělejte. A klidně se řiďte heslem „Dobrého pomálu“.

Kolik barev na oblečení jste schopná smíchat? Máte raději pestrost nebo barevnost tón v tónu? Kterou barvu máte nejraději? Oblékáte se raději do neutrálních barev, nebo máte odvahu na „jedovky“? Kterou barvu nemáte ráda vůbec a proč?

Napište nám na dnešní pestré téma

redakce@zena-in.cz

   
08.06.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] mio [*]

  monkee — #2 já a výtvarka? určitě za jednaSml54 - a další "jedničkou" mě posléze obdařila moje maminka - vlněná károvaná sukýnka, dovoz Rakousko, na odpis..Sml24

  superkarma: 0 08.06.2010, 14:55:31
 2. avatar
  [2] monkee [*]

  mio — #1 I ten obrázek byl posléze víceméně abstraktní, což? Nejen sukýnka či kalhoty. Sml54 Od soušky učitelky byly dvě jedničky nebo jen jedna? Sml57

  1. na komentář reaguje mio — #3
  superkarma: 0 08.06.2010, 14:40:07
 3. avatar
  [1] mio [*]

  Ty tempery mi připomněly, jak jsem na základce ve výtvarce mezi prvními domalovala obrázek, položila ho na židli, uklidila si lavici a sedla si.. a obrázek nebyl... Celá třída mě smíchem "povzbuzovala" v hledání - a já zatím nevědomky vynalezla techniku barvení textilu, gecnutím si na ještě nezaschlý výtvor..

  1. na komentář reaguje monkee — #2
  superkarma: 0 08.06.2010, 13:11:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme