Hezké pondělí se soutěžním tématem - pas: Nejsem Alžběta Bavorská ani Barbie od Mattela. Jsem hannah a k tomu 58. Číslo, které něco znamená. Že by míru mého pasu? Nenechte se vysmát! To byste k němu museli připočítat ještě deset plus deset plus ... á jó... teď je to dobře sečteno.

Nebylo tomu vždycky tak. Bejvávaly časy, kdy jsem v pase byla útlounká jako - u nás se říkalo -  „štimra". Štíhlý pas jsem zdůrazňovala tu vysokým černým páskem, dovezeným z Polska, ondy zase  žabičkovými halenkami. No schválně, která z vás si vzpomene na letní pestré halenky, co se pyšnily živůtkem ze samých žabiček? Býval pěkně na tělo, žabky se vytvářely pomocí gumiček a byl to tehdy, mezi námi mladými žábami, velký hit.

Váhu jsem si hlídala. Když jsem jí povolila trochu volnosti, šinula si to, potvora, vzhůru. Nezbylo, než nasadit svérázné diety, po kterých by se i otrlému námořníkovi obracel pajšl naruby. Taky jsem běhala. Podotýkám - nerada! V apartním oblečku, kterýžto značil obtočený igelit kolem boků a pasu, jsem pobíhala ze schodů a do schodů, jako když mě honí exekutoři. Díky hladovkám a igelitu se můj pas stal zakrátko zase páskem.

Nemůžu opomenout svatební róbu. Sama jsem si ji navrhla. Zdobila ji vzadu vázaná, široká mašle, zdůrazňující pas, ze stejného hedvábí, z jakého byly ušity šaty.

Změna čísel mého pasu směrem nahoru nastala paradoxně v době postsametovorevoluční. Proč paradoxně? Politici nás nabádali dnes a denně, že dojde k utahování opasků. Neutahuju si z vás, vážně. Ztloustla jsem. Paní Móda je mému pasu nakloněna. Chápe mě, bere za ruku a jdeme spolu vybírat tuniky všeho druhu - decentní i trošku frivolní, s dlouhými rukávy nebo s kanýrem. Hlavně, když schovají před zraky všetečných všechno, co má být ukryto.

Koho svou postavou připomínám? Jablko nebo kytaru? Nevěřím fyzikálním zákonům a kašlu na své míry, váhu a pohled do zrcadla. Připomínám přece pramáti Evu, vypodobněnou Jeanem Effelem pro nesmrtelný film „Stvoření světa."

Douška: Jsem realistka. Vím, že může být hůř. Na něco mi zadělají hormony a třeba podlehnu ještě většímu apetitu v podobě medovníků a kremrolí. „Hůř" poznáte snadno. To potom změním nick a stanu se hannah105.

Prozatím zůstávám hannah58

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Hlavně, že to berete s humorem. A je pravda, že dnešní móda je k pasu benevolentní. Vždycky si můžete vybrat

Jak jste spokojené se svým pasem vy, milé ženy-in? Zdůrazňujete ho, nebo raději skrýváte? Řešíte svůj pas, nebo vám je to jedno? Smířila jste se svými proporcemi, nebo s nimi stále bojujete? Jste typ, který snadno přibírá v pase a oblasti břicha? Nebo váš pas zůstává štíhlý a přibíráte spíš na jiných místech? Co připomíná vaše postava? Je to spíš kytara, nebo jablko? V kterém období jste se sama sobě líbila nejvíc?

Napište nám o svých radostech i strastech se svým pasem?

redakce@zena-in.cz

 

Reklama