Čtenářka Malinke-kote nám poslala, jak to má se starousedlictvím ona a moc ji štvou nepřizpůsobiví lidé, co s nastěhovali k nim do paneláku.

Přeji pěkný den, konečně jsem si našla chvilku, abych mohla sepsat také nějaký ten krátký článek.

Narodila jsem se v Chomutově a bydlím už 23 let v Jirkově u Chomutova. Vlastně tam bydlím už od narození. Už pět let se chceme přestěhovat, ale bohužel to nejde. Nejsou peníze a přeci jen když tam bydlíte poměrně dlouhou dobu, nepočítám jak dlouho tu bydlí naši, tak se vám opravdu nikam jinam nechce. Ještě nedávno jsme měli neustále stejné sousedy, ale od té doby co nám dělají nový sousedé neplechu se většina rozhodla přestěhovat někam jinam i když ve stejným městě. Takže se nám sousedé neustále střídají. Jsme za dobře se sousedy pouze jen s těmi, které známe už od té doby co tu žijeme. Dokonce si nedávno s rodiči začali tykat.

Nejraději bych z tohoto města se přestěhovala někam úplně jinam, ale bohužel to nejde. Ještě studuji a dojíždět každý den do školy z nějakého úplně jiného města by se mi nelíbilo a na internát bych nešla. Navštívila jsem hodně měst a nejvíce se mi líbí město České Budějovice, kde bych nejraději bydlela.

Jsem ráda, že už od července bydlím u svého přítele v Klášterci nad Ohří. Je to sice 25 km od mého rodného bydliště, ale je to tu mnohem lepší a sousedé jsou snad všechny zadobře. Dokonce mě vzali hned úplně bez problému. Jenže bohužel na konci ledna bude tomuto konec a budu muset zpátky do Jirkova. Snad to přežiju.

Co se týká přistěhovalců, vůbec mi to nevadí. Můj táta je taky Slovák, jeho bratr Maďar a moje babička Němka, přistěhovali se sem a taky jim nikdo nic neříkal. Každý má právo bydlet kde se mu zachce, ale vadí mi přistěhovalci, kteří se neumějí opravdu chovat a dělají nehorázný binec. Hlavně v paneláku. Sami si to zažíváme v Jirkově našich sousedů, ale to už jsem tu přeci psala k jinému tématu.

Nechci už zažít takové sousedy jako máme doposud a doufám, že do budoucna budu bydlet na klidném místě. Nejraději bych bydlela v rodinném baráku, ale kde nato vzít? Je to složité.

Dnes tedy poměrně krátký článek, tak doufám že nebude tolik ohlasů. Přeji zbytek krásného a teplého dne.

Malinke-kote
text nebyl redakčně upraven


Díky Malinke-kote za váš dnešní příspěvek. Přiznávám, že jsem z vašeho příspěvku lehce zmaten, ale to je asi tím, že neznám všechny souvislosti. Ale obecně řečeno, od lidí, co se někam přistěhují, očekávám, že se pokusí v místě svého nového působiště přizpůsobit. A ne provokovat a dělat binec. To se pak takoví lidé nesmí divit, že je starousedlíci nemají rádi!

Dnešním tématem dne je: jste tam kde žijete „naplaveniny“ nebo starousedlice.

  • Jak jste se přizpůsobila novému prostředí?
  • Dával vám někdo „sežrat“, že jste odjinud?
  • Vadí vám přistěhovalci?

Jedna z vás bude za příspěvek  odměněna třemi výbornými čokoládovými bonboniérami. Klasickou, čokoládovou i kokosovou Tatianou od Figara

coko

Stačí přispět na tento e-mail:

redakce@zena-in.cz

a máte velkou šanci.

Reklama