Novinky

Nejraději mám úplně obyčejný, kmínový

Čtenářka Chmielová se vraci k pečení chleba, i když v tomto počasí raději nakupuje. A nedá dopustit na klasiku. Děkuji Vám Chmielová za příspěvek.

Dobrý den, před páry lety jsem toužila po domácí pekárně a svůj sen splnila. Nejprve jsem pekla skoro každý den. Ze začátku rohlíky, plněné bagety, pak chleba z kupované směsi a nakonec jsem tvořila i vlastní recepty.

Není nad vůni čerstvě upečeného pečiva a s opravdovým máslem /ne margarínem/ , to je pak naprostá lahoda a nic jiného k tomu není třeba.

Jak šel čas, bylo stále málo času péct, pekárna se přesunula hluboko do skříně a tam i několik let zůstala. U nás v obci máme pekárnu, kde pečou moc dobré pečivo, které vydrží opravdu dlouho čerstvé a chutné.

Nedávno jsem opět objevila kouzlo doma vyráběných produktů, asi stárnu:-D Oprášila jsem staré recepty a vyčistila pekárnu a zapnula troubu. Vůně domácího chleba se linula celým domem-nádhera, které se nic nevyrovná /možná tak vůně Lineckých rohlíčků/

Přiznám se, že nejraději mám úplně obyčejný kmínový chleba a rohlíky z bílé mouky, sice to není nejzdravější, ale což... V těch vedrech, ale dávám přednost kupovanému, neboť u nás doma je i bez zapnuté trouby přes 30 stup., ale už se moc těším na podzim, kde u nás bude opět stát na stole čerstvě upečený kmínový chleba.

S pozdravem a přáním pěkných dní

Chmielová


Můj vztah k chlebu

 • Pečete si vlastní chléb? Prozradíte recept?
 • Nedáte dopustit na bochník šumavy?
 • Nebo dáváte přednost rohlíkům, nebo bagetám?
 • Milujte černé chleby se semínky?
 • S čím si chleba nejraději mažete?
 • Vyrábíte si vlastní kvásek?
 • Pořídila jste si pekárnu na chleba? Používáte ji?
 • Vítáte hosty chlebem a solí?
 • Co pro vás znamená chléb?

Vaše úvahy, recepty, příběhy, fotky, videa, prostě vše, co vás k tomuto tématu napadne, posílejte na známý redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já dnes na konci editace odměním jednu z vás, co přispějete, dvěma krásnými knihami.  První je k tématu: Chléb v hlavní roli od Mileny Volfové a druhá je z edice Hubneme s rozumem od Ivy Málkové a Jany Dostálové a jmenuje se: Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí.

   
08.08.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. [2] V19 [*]

  marde — #1 natretý masťou, posypaný cibuľou - mňamka pre chlapov

  mne stačí posypaný soľouSml16

  superkarma: 0 08.08.2013, 12:58:57
 2. avatar
  [1] marde [*]

  Také mám ráda vůni čerstvě pečeného chlebaSml16

  1. na komentář reaguje V19 — #2
  superkarma: 0 08.08.2013, 12:03:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme