S láskou vzpomíná na školku čtenářka BastMetztli. Nejraději měla paní ředitelku, která jim četla pohádky. A taky opatruje jednu knížku.

Vašim dětem se knížka určitě bude líbit, milá BastMetztli. Je krásné dětem číst, moje děti večerní čtení v posteli milovaly. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Milá redakce, milé čtenářky i čtenáři,

toto téma ve mně vyvolává jistou dávku nostalgie. Na léta strávená v mateřské škole vzpomínám velmi ráda. Byl to čas prvních nevinných pusinek a držení za ruce, prvních pranic, prvních prázdnin...

Do školky jsem začala chodit docela brzy, nebyly mi ani tři roky, podmínky paní ředitelky jsem splňovala a navíc jsem tam jeden rok byla i se svým starším bratrem, takže žádné slzičky a křik, že chci, aby si mě tatínek odvedl zase zpátky domů.

trpas

Dodnes potkávám paní ředitelku, která je již dávno v důchodu, ale je milé, že i po letech mě i mé rodiče poznává, když se potkáme někde na ulici. I když jsem měla velice hodné paní učitelky, paní ředitelku jsem měla nejraději, krásně nám četla pohádky před spaním. Já patřila k menšině dětí, které spát nechtěly a tak když ostatní děti spaly, odvedla nás do herny a tam nám dál četla pohádky. Dodnes mám doma knížku o trpaslících, kterou jsem s jejím věnováním dostala, když jsem ze školky odcházela do první třídy. Knížku opatruji a schovávám, abych z ní mohla číst svým dětem. Jsou v ní nejen krásné obrázky, ale je také moc pěkně napsaná.

Doufám, že až budu mít děti, budou mít na školku také tak pěkné vzpomínky jako mám já.

trpas

Přeji krásný den plný dětských vzpomínek.

BastMetztli

PS: přidávám malou ukázku obrázků z mé oblíbené knihy Trpaslíci (Tony Wolf).

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne jsou: Historky z mateřské školy

  • Jak se Vám líbilo ve školce?
  • Chodila jste tam ráda?
  • Na co nejradši vzpomínáte?
  • Jak to je nebo bylo s Vašimi dětmi?
  • Dostaly se Vaše děti do školky bez problémů?
  • Máte nějaké vtipné nebo zajímavé historky?

Napište mi také, budu se těšit na všechny vaše příspěvky. A co dnes získá za odměnu jedna z vás? Publikaci Putování s knihou z Knižního klubu a Veselé úkoly pro předškoláky: Hurá do školy. Vaše povídání posílejte jako vždy do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ŠKOLKA. Předem moc děkuju!

skolka

Reklama