Čtenářka Ivana nám dnes poslal svůj osobní příběh. Jak se nastěhovala k milému, trochu žárlivému chlapíkovi, který se ihned proměnil.  Díky Vám Ivano za příspěvek, který je myslím typickou ukázkou „mužského“ chování.

Dnešní téma je pro mne osobní. Myslím, že řada lidí se změní už jen tím, že s nimi potvrdíte vztah, sestěhujete se, proběhne sňatek. Aspoň pro takové typy, co mají majetnické sklony. Tady úplně jasně platí „Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají“.

S Jardou jsem chodila ještě jako vdaná. Naše manželství moc nefungovalo, byla jsem citově prázdná. Proto se mi ten chlapík s velkým srdcem, vtipný, který mě chtěl. Známost trvala asi rok a začal mě tlačit do toho, abychom spolu byli, abych opustila stávajícícho partnera.

Pravda, jediné, co mě brzdilo byly jeho občasné žárlivé scény, náhlé výbuchy či pro mne nepochopitelné manipulace, aby bylo po jeho. Prostě chtěl mne mít pro sebe, jistou. Ale zase mě měl rád, tak jsem o tom začala uvažovat. Zajímavé bylo, že začal dělat věci, které by moje stěhování uspíšily. Třeba mi začal kupovat drahé věci. Věděl, že to doma moc neobhájím a budu muset vysvětlit, kde jsem na to vzala. To vyvrcholilo tím, že mi koupil auto.  Byla z toho hádka, protože jsem nechtěla přijet domů novým autem, to bych si mohla hned sbalit věci a odjet. Věděl, že by to tak dopadlo, proto mi ho koupil. Takže jsem auto odmítla.

Stejně jsem se k němu nastěhovala, asi po půl roce, ale bylo to mé rozhodnutí. A pak se děly věci. Jakmile mi dal klíče a věděl, že už mám domov u něj a není cesta zpátky, začal pěkně vykvétat a měnit se do své skutečné podoby.

Žárlivé scény, omezování, trapné výstupy před známými… Prostě mě měl jistou, věděl, že si může dovolit chovat se přirozeně. A běda, když jsem se vzpouzela. To pak byla týden napjatá nemluvná domácnost.

Vztah nevydržel, byli jsme spolu asi rok ve společném bytě a já se rozhodla ho opustit. Nešlo to. Bylo to pro mne ale cenné – věděla jsem, že takhle žít nikdy nechci. Moje svobodné myšlení a volnost pohybu, kterou nezneužívám mi byly cennější než on, než takový urputný vztah.

Ivana


Končí téma dne :Může se ten váš změnit, nebo to již udělal?

Své příspěvky jste posílaly na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Za chvíli, v 16 hodin jednu z vás, co jste přispěly k tématu dne odměním květinou!

Reklama