Když Švéd potkal Angličana

Říká se: „Za vším hledej ženu“. V tomto případě však za jedněmi z nejvyhledávanějších dámských hodinek stojí muži, a to rovnou dva. Vše začalo, když Filip Tysander, švédský podnikatel s online prodejem hodinek, cestoval po Austrálii. Právě tam potkal jistého anglického gentlemana, který ho zaujal svými hodinkami. Na ruce mu zářily drahé hodinky doplněné o textilní NATO řemínek. Tato šik kombinace zaujala Tysandera do takové míry, že se rozhodl osvojit si ji a přinést hodinky s vyměnitelným páskem. Anglický gentleman se jmenoval Daniel Wellington.
 
Kromě jeho jména se stala značka známá a oblíbená právě pro stylovou eleganci a možnost vyměnit kožený řemínek za textilní a získat tak během pár minut nové hodinky. Doplňte svůj outfit hodinkami Daniel Wellington, ve kterých je anglický styl všudypřítomný stejně jako kvalita materiálů.

Dětství v objetí módy

Jméno návrháře Michael Kors se skloňuje v souvislosti se širokou škálou oblečení a doplňků. Kors, syn modelky, měl k módě blízko už od mala. Jako 5-letý přešil svatební šaty své matky pro její druhou svatbu. Druhému manželství své matky zároveň vděčí za své jméno. Původně se totiž tento Američan jmenoval Karl Anderson. Při změně příjmení mu matka nabídla i možnost změny křestního jména a tehdy ještě Karl, ji bez zaváhání využil. A my ho jako Michaela známe dodnes.
 
Ještě předtím, než Kors založil vlastní módní impérium, sklidil úspěchy u zákaznic velkých domů jako Bloomingdales či Bergdorf Goodman. Díky místu hlavního návrháře francouzského módního domu Celine se zařadil mezi špičku francouzských fashion designérů. Atraktivní šaty, kabelky či hodinky Michael Kors jsou dostupné za atraktivní ceny, a proto tvorbu tohoto oceňovaného umělce můžete nosit například i vy.

Dva bratři s láskou ke starým věcem

V 80. letech dostal podnikatel Kosta Kartsotis v Dallasu nápad. Byl jím výroba a vývoz originálních hodinek na Dálný Východ. O plánu řekl svému mladšímu bratrovi, a dva šikovní sourozenci již brzy založili značku Fossil.
 
Oba měli zálibu v retro designu, který se projevil i v jednotlivých modelech hodinek. Ty nacházejí inspiraci v reklamách uveřejněných v magazínech 30. - 50. let. Neméně originální je i krabička, ve které vám budou hodinky doručeny. Jde o box, který připomíná klasické retro dózy a už sám o sobě je pěkným dárkovým předmětem. Mimochodem, pokud byste hledali spojitost mezi názvem značky a retro hodinkami, nebude tomu zcela tak. „Fossil“ byla přezdívka, kterou měli bratři pro svého otce.
 
Pokud i vy patříte mezi dámy se slabostí pro retro styl, mezi hodinkami Fossil si určitě najdete takové, které si zamilujete.


 

 

Reklama