Jaka vzpomínku na Skandinávii a hráčskou vášen, chová čtenářka eli.emanuela jako oko v hlavě krásné karty, které si tenkrát přivezla z dovolené. Takový suvenýr jsme tu dnes ještě neměli

Dobrý den, posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Nejlepším suvenýrem jsou karty

Ve svém okolí jsem poměrně za exota. Na rozdíl od ostatních totiž nemám potřebu cestovat do zahraničí. Představa dovolené u moře se u mě rovná noční můře. Nejraději z domu vyrážím na celodenní výlety za krásami Moravy. Nebo případně týden bydlet někde uprostřed lesů, v příjemném hotýlku. A odtud opět vyrážet za krásami naší republiky.

Navíc nemám ráda „lapače prachu“, tj. věci, které se vystaví v poličce, práší se na ně a uklidit prach pod nimi je práce na půl dne. Takže i když jsem párkrát v cizině byla, v podstatě jsem si žádné suvenýry nepřivezla. Nutno podotknout, že v cizině jsem byla vlastně jen jako dítě a dospívající dívka, s maminkou, která jakožto samoživitelka na dovolenou hodně dlouho šetřila. Nemohli jsme si dovolit příliš utrácet, nebylo z čeho.

Přesto i já jsem si přivezla jeden suvenýr, který mám dodnes velmi ráda. V době, kdy mi bylo cca 14 let, jsme byli ve Skandinávii. Já v té době strašně ráda hrála karty. A když jsem v obchodě uviděla levný balíček karet, neodolala jsem. U nás, v ČR, v té době tak krásné karty nebyly. Obrázky jsou do detailů propracované, například každá dáma má svou barvu (tj. srdce, kříže, ...) šikovně zakomponovanou do šatů i šperků.

Pokaždé, když jsem po návratu vytáhla mezi přáteli tyto karty, setkaly se s nadšeným přijetím a obdivnými, pochvalnými komentáři.

Karty mám už spoustu let. I přesto ale stále nejsou zničené, vypadají pořád krásně, a když je jednou za čas vytáhnu, oživí mi spoustu nádherných vzpomínek. Nejen na pobyt ve Skandinávii, ale i na mé přátele, se kterými jsem s kartami hrávala.

S přáním krásného dne

eli.emanuela

Škoda, že jste nám neposlala jejich fotku. Také by nás zajímalo, jak vypadají

Máte také nějaký neobvyklý suvenýr, milé ženy-in? Co si vozíte nejčastěji z cest? Přivezla jste si něco i z letošní dovolené? Pochlubte se a pošlete příspěvek na adresu redakce@zena-in.cz

 

 

 

Reklama