Obyčejná tužka. To je hovorový výraz pro grafitovou tužku. Ta bývá nedílným společníkem každého nového prvňáčka a během prvních měsíců funguje jako jeho prodloužená ruka. Věděli jste však, že i obyčejná tužka, může být neobyčejná?

Každý malý předškolák by měl umět držet v ruce obyčejnou tužku a naučit se s ní zacházet. Může s ní kreslit, vytvářet jednoduché tvary jako kruh, čtverec či obdélník. Postupně se jí naučí psát, zapisovat matematické výsledky, skicovat a dokonce i stínovat. Jelikož se tato psací pomůcka stane během let ve školce a škole jeho nedílným kamarádem, je důležité, aby si dítě osvojilo správné návyky při prvním setkání. Správný úchop tužky mu bude nápomocný při školních úkolech a při přechodu na psaní perem. Jedním z důležitých faktorů při výběru tužky je její tvar. V obchodech máme na výběr klasický šestihranný tvar, kulatý a trojhranný tvar. Nejvhodnější pro děti předškolního a školního věku je trojhranná tužka s hranou stěny 9 mm. Ideálně sedne do dětské ruky a navíc přirozeně vybízí dítě, aby tužku drželo správně. Nebude ji všemožně kroutit, otáčet a ohýbat. Také je důležité, aby měla správnou měkkost tuhy. Pro malé školáky je ideální tuha tvrdosti HB, s níž mohou psát, kreslit i skicovat.

STABILO

Grafitová tužka STABILO EASYgraph zaujme všechny děti svým výjimečným a netradičním vzhledem. Má trojhranný design, díky kterému se pohodlně usadí v ruce malého školáka a ergonomické prohlubně po celé své délce. Ty přivedou každý prst na jeho místo a dítě tak intuitivně drží tužku v ruce správně. Tím pádem na ni vyvíjí přirozený tlak, ruka je uvolněná a připravena i na intenzivně nacvičování písmenek a číslic, dokud nebudou perfektní.

Správný úchop dítěte vypadá tak, že tužka je zespodu podepřena prvním článkem prostředníčku, špička palce ji přidržuje ze strany a ukazováček je volně položen shora. Dítě by mělo být schopno psát i bez ukazováčku.

Grafitové tužky STABILO EASYgraph dostanete ve variantě speciálně pro leváka s označením na konci žlutou barvou a písmenem L, s červeným označením a písmenem R je tužka určená pro praváka. Každé dítě tak může rozvíjet své schopnosti s těmi správnými pomůckami. Vychytávkou je štítek na tužce, který si dítě může podepsat a už ji nikdy neztratí. Tužku pořídíte za doporučenou cenu 35 Kč.

Reklama