Značka CRAFT je od nepaměti synonymem správného funkčního oblékání. Již více než 30 let se snaží vyvíjet funkční oblečení a vytvářet tak pro organismus optimální podmínky pro sportovní výkon i aktivní rekreaci. CRAFT je také prvním iniciátorem oblékání ve vrstvách 1–2–3.

Nová kolekce CRAFT podzim/zima 2011/12 přináší spoustu novinek, a to hlavně v oblasti druhé (termoregulační) vrstvy a bodymappingu v kolekcích Run a X-C. Kolekce tentokrát zaujme i svou barevnou nabídkou a módními trendy, zejména u prádla a doplňků.

1.vrstva - funkční prádlo

Craft

Funkční prádlo je základem pro funkční oblékání. Toto oblečení je již neodmyslitelnou součástí sportu a používá se jako první vrstva oblečení přímo na tělo. Jeho úkolem je odvádět pot od pokožky a udržovat u těla optimální množství tepla - v zimě hřát a v létě chladit. Proto CRAFT vyvinul 3 základní řady funkčního prádla první vrstvy s odlišnými vlastnostmi pro všechny druhy klimatických podmínek - COOL, ZERO a WARM. Výběr nejvhodnějšího prádla pak vždy závisí na vzájemném poměru venkovní teploty a předpokládané intenzitě pohybu.
Fenoménem letošní zimní kolekce prádla CRAFT jsou potisky v retro stylu severských zemí. Populární norské vzory se vrací zpět a Craft ji zařadil do legendární kolekce CRAFT ZERO a CRAFT WARM WOOL.

Švédská firma Craft vyvíjí funkční prádlo už od 70. let 20. století a za tu dobu se stalo fenoménem mezi sportovci všech odvětví na celém světě. Je vyrobené z měkkého a tělu velmi příjemného materiálu. Prádlo je vysoce funkční a elastické, dobře se ošetřuje, vyniká tvarovou stálostí a má extrémně dlouhou životnost.

Na úspěšnou kampaň loňské zimy - „Nejlepší oblékají prádlo Craft“ navazuje kampaň „Nejlepší oblékají Craft“, opět s těmi nejlepšími českými sportovci z různých odvětví sportu (Lukáš Bauer - jednička v běhu na lyžích, Ondřej Bank - nejúspěšnější sjezdař, Tereza Huříková - bikerka a silniční cyklistka, Jan Kopka - extrémní biker, Radek Jaroš - známý profesionální horolezec, Filip Ospalý - triatlonista a Jan Lásko - extrémní kajakář).

2. vrstva - termoizolační

Craft

Druhá (termoregulační) vrstva zaznamenala v letošní kolekci CRAFT doslova barevnou explozi. Kolekce nabízí širokou škálu barev v modelu Lightweight Strech a Shift a to v dámské i pánské kolekci. Novinkou je model Thermal Top s novým materiálem ThermoCoolTM v kombinaci s materiálem Mesh Superlight v oblasti krku. Jednoznačně nejlehčí a technicky nejpropracovanější model z nabídky 2. vrstvy nabízí Craft v několika módních barevných provedeních pro muže i ženy.

3. vrstva

Craft

Třetí vrstva oblečení tvoří ochranu před nepříznivými klimatickými vlivy. Craft nabízí technicky nejvíce propracované oblečení pro elitní sportovce - Elite kolekce, pro trénující aktivní sportovce - Performance kolekce a v neposlední řadě i po rekreační sportovce - Active kolekce.
Letošní kolekce Craft RUN a X-C zaměřila svou pozornost na technické propracování některých modelů a nové řešení bodymapping zón (bunda Craft Elite Run Pace, bunda Craft Nordic Light).

Sportovní výkon závisí na teplotě lidského těla, kterou můžeme optimálně regulovat pomocí bodymapping zón (místa s různou mírou pocení) a použití vhodného funkčního materiálu s různou mírou zateplení.

Představitelkou nového bodymappingu je elitní běžecká bunda Pace, která zajistí sportovci naprostý komfort i ve velmi chladných větrných dnech a poskytuje optimální rovnováhu mezi tepelnou izolací a prodyšností. Bodymapping zóny v oblasti podpaží a horní části zad (oblasti zvýšené potivosti) jsou opatřeny perforovanou úpravou pro dosažení dokonalé ventilace. Naopak choulostivé oblasti hrudníku, ramen a ledvin jsou zateplené mikrofleecem. Samozřejmostí je ergonomický střih, reflexní ošetření a řada dalších nezbytných detailů (kapsička pro MP3 přehrávač,...). Craft nabízí Pace bundu pro muže v módní barvě Artic blue, pro ženy v elegantní bílé barvě.

Novinkou kolekce X-C je bunda Craft Nordic Light s větruodolnou membránou VeintAir Wind, která je v podpaží, na stranách trupu a částečně na zádech doplněna elastickou pleteninou pro dosažení volnosti pohybu a zajištění dostatečné ventilace v těchto místech. V nabídce v dámském i pánském provedení.

V zimě obléká Craft nejen lyžaře a běžce, ale i cyklisty do zateplených modelů funkčního oblečení (dresy s dlouhým rukávem, zateplené dlouhé cyklistické kalhoty, návleky, apod.).

Pro fajnšmekry a příznivce švédského lyžařského týmu je po loňské premiéře opět připraven výběr ze speciální kolekce CRAFT TEAM SWEDEN. V nabídce nechybí úspěšný model celorozepínatelné mikiny ve dvojím barevném provedení a elitní bunda pro běžecké lyžování. To vše ve švédských národních barvách a designech.

Nezbytnou součástí zimního oblečení jsou samozřejmě doplňky (čepice, čelenky, rukavice, nákrčníky, návleky...), které Craft nabízí u kolekcí Run, X-C i Bike v širokém barevném provedení. Viz Příloha „Novinky“.

Reklama