„Maminko, ty jsi nejlepčí.“, když tohle řekne má malá dcerka, vím, že něco provedla nebo něco strašně důležitého potřebuje. Tentokrát to byl ten první případ. Ihned dodala, „Že nás necháš kreslit, jak chceme.“ To jsem už začala něco tušit.

S bráškou odtáhly skříňku z rohu a postavily jí ke stolku. To by zas až tak nevadilo, ale celý roh pomalovaly. Stěna byla plná divných šedých obláčků a kytiček. „Proč jste to udělaly. Říkala jsem vám, že na stěny nesmíte malovat.“, uhodila jsem přísně na děti. „Mami, ale to my ne, nám se jen ty hnusné šedé obláčky nelíbily, tak jsme jim domalovaly kytičky.“ Podívala jsem se blíž a k mému zděšení šedivé obláčky byla plíseň. Moje děti mají plíseň v pokoji. Jak byla v rohu za nábytkem, nebyla vidět a teď, když skříňku přestěhovaly, objevily se malé šedavé mapky plísně a mé děti, aby to nebylo tak ošklivé, domalovaly kytičky. Je pravda, že jak začalo být venku chladněji a pořídili jsme tomu staršímu větší mořské akvárko, maličko se v jejich pokojíčku rosila okna, ale nenapadlo by mě, že tam může být plíseň. To jsem tedy matka.

Ceresit

Máte pocit, že se vám toto stát nemůže? Chladné počasí nás nutí méně větrat, a tak se častěji stává, že vzdušná vlhkost v bytech či domech narůstá. Nadměrná vlhkost je živnou půdou pro vznik plísní. Často si jich na počátku nemusíme všimnout. Skrývají se na málo větraných místech, jako jsou právě rohy za nábytkem, u stěn atd. Velmi dobrým indikátorem jsou rosící se zrcadla či okenní tabule.

Kde se nadměrná vlhkost bere? Průměrná rodina vyprodukuje během dne okolo 12 litrů vody. Vzdušná vlhkost nejčastěji vzniká v koupelně, uvolňuje se do vzduchu sprchováním, koupáním, mytím a praním. Stejně tak vaření, žehlení, ale i zalévání květin, nebo výpar z větších ploch jako je například akvárium přináší do vzduchu dostatek vody. I obyčejné dýchání nebo pocení produkuje další vlhkost. Koupelna, sklep, kuchyně, ložnice, to bývají místa, kde máme největší problémy s nadměrnou vlhkostí. Bez vysoké vlhkosti se plísně nerozrostou, potřebují ji ke svému životu. Začínají ovšem růst velmi nenápadně, dost často na skrytých místech, kde si jich tak rychle nevšimneme. Většinou jsou to místa, kde nedochází k prodění vzduchu, kde se vlhkost může lépe držet. Proto je nejčastěji nalezneme v rozích, za skříněmi či za vanou. Plísně ovšem nejsou jen neestetické, představují i velký zdravotní problém. Mohou způsobovat různé alergie, dýchací problémy i trávící obtíže.

Ceresit

Jak ale plísně zlikvidovat? Prostě vezmete něco na plísně, např. Ceresit STOP PLÍSNI, nastříkat, setřít a je po nich. Ano, ale za chvíli jsou zpět. Aby se nevracely, je potřeba zajistit optimální vzdušnou vlhkost.

Pohlcovač vlhkosti Ceresit Stop Vlhkosti Aero 360o snižuje vlhkost vzduchu na optimální úroveň. Tableta je složena ze speciálních krystalů, které nasávají okolní nadměrnou vlhkost a přetvářejí ji v tekutinu, tím se tableta postupně rozpouští. Tekutina se shromažďuje ve spodní části přístroje. Jedna tableta vydrží pracovat cca 1 – 2 měsíce (podle velikosti místnosti a vlhkosti). Po úplném rozpuštění můžete zakoupit tablety náhradní. Revoluční tvar přístroje a tablety umožňuje maximálně využít celou plochu tablety. Její členitá struktura a otvor uprostřed využívá proudění vzduchu okolo i uvnitř tablety a tak je pohlcování nadměrné vlhkosti účinnější.  Kvalita je zaručena použitím originálních tablet a přístroje, protože funguje jako celek.

Ceresit

Být tou nejlepší mámou, není snadné. Ceresit STOP VLHKOSTI Vám v tom pomáhá již 10 let, 10 let pečuje o zdravé prostředí u vás doma a pomáhá bojovat s nadměrnou vlhkostí

Zajistěte zdravé prostředí pro své nejdražší.

www.stop-vlhkosti.cz

Reklama