Zajímavý příběh se smutným koncem zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Ondrašek74. Její nejlepší kamarád David byl zároveň plánovaný budoucí otec jejího dítěte...

Dovedete si představit, že byste si po nedobrých zkušenostech s muži naplánovala těhotenství se svým nejlepším kamarádem? Čtenářka Ondrašek74 tuto zkušenost má...


Zdravím všechny čtenářky a osazenstvo redakce!
Co jste to vybrali dneska za téma? Žena, muž a opravdové přátelství? Tak takový pár bych chtěla jednou ve svém životě poznat :-)

Něco jiného je kamarádství, ale já přátelství stavím někam hoooodně vysoko i nad kamarádství. V životě mám jednu opravdovou přítelkyni, která mi pomůže kdykoliv a nekouká na čas, den, ani roční období. Pak mám asi dvě dobré kamarádky a dále již „jen“ kamarádky. U mužů žebříček začíná jen u těch kamarádů a ještě k tomu jsou jenom dva. Z toho jeden je manžel dobré kamarádky a vlastně tak nějak soused.

Na VŠ jsem měla velmi dobrého kamaráda a časem se z toho vyvinulo i přátelství. I když, kdo ví. Ta sexualita do vztahu by asi nakonec přišla. Ale bylo by to právě z důvodu toho velkého přátelství. Teď mě možná nechápete. Nebylo to ani rok, co jsem dostala občanku a zároveň jsem potkala velmi agresivního chlápka, co si na mě chtěl dokázat svou převahu zrovna v oblasti sexu, což se mu nakonec podařilo. Tenkrát to pro mě bylo moc ošklivé, ale o tom jsem již jednou psala a nechci to tu rozvádět. Po tomto zážitku jsem na muže zanevřela.

Na VŠ jsem šla později než ostatní, tak jsem až po 10 letech od incidentu začala na kolejích potkávat kluky ve větším počtu. Trochu mě to znervózňovalo, ale realita byla taková. Právě přes tu mou jedinou přítelkyni jsem se seznámila s klukem. Zažili jsme toho všichni spoustu krásného, veselého i bolestivého. Věděli jsme toho o sobě moc, postupně jsme každý poznali i rodinu toho druhého, respektive třetího. Vídali jsme se denně dlouhých 8 let, protože jsme se všichni rozhodli pokračovat po VŠ v doktorandském studiu. Ani po studiích nás vzdálenost od sebe nerozdělila. Každý jsme odešli jinam, ale vídali jsme se pravidelně minimálně jednou za měsíc. David, tak se ten kluk jmenoval, věděl, čím jsem si prošla a jak moc mužům nedůvěřuji, ale zároveň jak moc toužím po vlastním dítěti. Proto naše dohoda zněla, když se mi nepodaří najít vhodný protějšek do 35 let, že otcem mého dítěte bude on. Neznamenalo to ale, že se vezmeme, pouze mi vypomůže, čehož jsem si moc vážila. Byl to jeho nápad a chtěl mi splnit mé přání.

Bohužel vše dopadlo jinak. Člověk míní, život mění. David umřel před více než dvěma lety, když ho jako chodce na chodníku srazil opilý řidič dodávky. Neměl šanci srážku přežít.

Neměl šanci mi ani pomoc, i když v poslední době jsme to probírali od shora dolů a od zdola nahoru, protože čas běžel a roky přibývaly.

Jo, možná že přátelství mezi mužem a ženou může existovat, a kdo to zažívá, tomu opravdu závidím, protože mě to osud prozatím odepřel. Ale kdo ví, není všem dnům konec...

Ondrašek74

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. 8. 2012: Muž a žena (ne)mohou být přátelé

  • Může podle vás existovat opravdové přátelství mezi mužem a ženou?
  • Měla jste někdy v životě hluboký přátelský vztah s mužem? A jak dopadl? Poznamenala ho lidská sexualita?

Téma dne je zařazené do rubriky Vztahy, ale jeho esence je nevztahová. Ptám se totiž na čisté přátelství mezi mužem a ženou, bez stínu sexuální touhy, bez jediné myšlenky na to, jaký by asi byl tenhle kamarád v posteli. Může, podle vás, mít žena blízkým „jen“ přítelem muži? Může ho „jen“ přátelsky vyslechnout, obejmout, pochopit, porozumět mu? A může totéž cítit vůči ženě muž? Své příspěvky dlouhé alespoň jako tento odstavec textu mi zasílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže), a to nejpozději 7. 8. 2012 v 15.00 hodin, zvýšíte tak svoji šanci na uveřejnění a tím i získání odměny. A jaká že to bude odměna? Pro jednu ze čtenářek tu mám přichystanou hru Laškování od firmy Albi, další tři přispěvatelky odměním 2.000 body do srpnové části naší Věrnostní soutěže.

laškování

Reklama