Domácnost

Nejlepší jsou průzkumy půdy

To je téma přesně pro mne. Ano - miluju starý věci. Asi je to vzpomínka na dětství a na moji babičku. Většina z nás určitě zažila takové to prozkoumávání staré půdy. Tam byly poklady! Na půdě u mojí babičky to byl starý kredenc, ve kterém bylo malované porcelánové nádobí. A nezapomenu na starý proutěný koš, ve kterém byly staré šaty - sukně, košile. Strašně ráda jsem si to prohlížela a někdy i zkoušela.

Stará váha decimálka, na které se vážilo obilí, je také nezapomenutelná. A zůstalo mi to dodnes. Když jsme před 2 lety s manželem koupili starý dům, ani jsem netušila, co tam objevíme za poklady. Při vyklízení půdy na mne dýchla historie. Staré fotky, hliněná forma na bábovku, starý mandl a mnoho jiných věcí. Dvě staré skříně - tzv. almary, jedna z nich stojí teď u mne doma. Ano, mám ráda staré věci, protože mi připomínají mé dětství i to, jak se bez všech těch moderních domácích spotřebičů a značkových věcí lidem krásně žilo a neměli si co závidět – jako dnes.

Hana Kindlmanová, Prachatice


Děkujeme za hezký příspěvek. Jen nevím, jestli bych byl šťastnější se starým mandlem.:) Ale možné to je.:) A kupovat domy s půdou... To je taky nápad.:) To je pak na kontejnery plné svinčíku.:)

   
11.10.2006 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  superkarma: 0 11.10.2006, 10:45:55
 2. avatar
  [1] gerda [*]

  Taky by mě to potěšilo. Novostavby jsou sice pěkné, ale nezabydlené. Luxus není ještě domov.

  superkarma: 0 11.10.2006, 10:03:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme