Čtenářka pateta byla učitelka a jednou si pan inspektor přál kávičku se lžičkou skořice. Jak to dopadlo, se dovíte z jejího příspěvku. Děkuji Vám pateto za příspěvek, věřím, že ta dušička ve Vás musela být malá…

  Moje dřívější ráno (rozuměj před důchodem) jsem si vůbec bez kávičky neuměla představit. Dávali jsme si ji s manželem, který už byl v důchodu, ale vůně ho probrala ze spánku a po snídani opět ulehl. Volila jsem nejrychlejší přípravu - el. konvice, rozpustná káva, mléko z krabice a pádila na kole do práce. Nemohla jsem se dočkat, až o hlavní přestávce zazvoní a bude nás čekat voňavá káva od paní školnice, každý ve svém kafáčku. Zalití mlékem tu bylo nutností, horká káva by nám za krátkou přestávku nevychladla a je taky třeba zajít kamsi....

Další káva bývala po obědě, jenže té jsem se už nezúčastňovala, protože jsem se obvykle snažila opravovat sešity žáků a konat nezbytné přípravy na další den vyučování.

    Jednoho dne, kdy k nám zavítal soudruh inspektor(budiž mu země lehká), projevil přání do kávy až půl lžičky mleté skořice. Ve škole jsme ji neměli, obědy nám vozili hotové, proto paní školnice pro ni rychle dojela do obchodu. Nevím, jak se to stalo, jestli byl sáček neoznačený nebo prodavačka roztržitá, ale inspektor měl v kafi pálivou papriku. Nikdo jsme to nevěděl, on to bez řeči vypil a odjel.

Teprve dodatečně jsme zjistili krutý omyl, když jsme si druhý den tutu příchuť chtěli někteří okusit. Teprv pak jsme se začli klepat, co napíše do inspekční zprávy. Nakonec se nic nestalo, ale to inspekční kafe musel být humáč. Dneska se tomu smějeme, tenkrát za totáče nám ale do smíchu nebylo.

    Dnes už kávičkou musím kvůli zdraví šetřit, ráda si ji dám někdy odpoledne napěněnou z kávovaru s našimi mladými. Stále říkám, že NEJLEPŠÍ káva je ta, kterou mi někdo jiný udělá.:-)

pateta


Co pro vás znamená káva, nebo čaj?

  • Popište nám své kávové/ čajové každodenní rituály
  • Co pro vás tyto nápoje znamenají?
  • Dokážete si bez nich představit svůj život?
  • Seznámila jste se v kavárně, nebo čajovně?
  • Pila jste nějakou velkou kávovou, nebo čajovou zvláštnost?
  • Dáváte přednost turkovi, či latté, nebo ristrettu?
  • Máte nějakou vtipnou, zajímavou historku, ve které hlavní roli hraje čaj, nebo káva?

Vše co vás napadne mi posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás,co mi k tématu přispěje,dnes na konci editace odměním balíčkem plným různých druhů káv.

Reklama