.

Nejlepší je nechat si jméno dítěte pro sebe

Novinky

Nejlepší je nechat si jméno dítěte pro sebe

Další příspěvek je od čtenářky s nickem Mařinka. Ano, naprosto s vámi souhlasím. Když už „vykecáte“ pohlaví miminka, ať má příbuzenstvo a ostatní alespoň nějaké malé překvapení. :) Krásný den!


 

Nejlepší věc ohledně jména dítěte, kterou mohou nastávající rodiče udělat, je, že si ho nechají pro sebe. :) Vždy se totiž najde někdo, komu se jméno nebude líbit. Prarodiče mohou chtít, aby se dítě jmenovalo po nich, a když to rodiče nechtějí, je zaděláno na pár měsíců proseb, výčitek či i hádek. I mezi přáteli se najdou tací, kteří nebudou s výběrem spokojeni a budou se snažit nastávající rodiče přesvědčit, aby svou volbu změnili.

Nám se to také stalo. Chtěla jsem pro dítko méně obvyklé jméno, aby se ve škole či školce nezavolalo „Honzíku“ či „Janičko“ a nepřiběhlo 5 chlapečků či holčiček. Vybrali jsme s mužem málo časté, ale zároveň ne nějaké šílené jméno typu Matthias. (Teď po letech už nevím, které jméno to bylo.) A rodině a i některým přátelům se to nelíbilo. Objevily se prosby, ať se dítko jmenuje po prarodiči, pak také brblání, že se to nehodí k našemu příjmení, ... Dítku jsme nakonec dali časté jméno a byl klid.

Naši známí to vyřešili elegantně. Aby se vyhnuly podobným problémům, prohlásili, že dítě se bude jmenovat Kleofáš (či nějaké podobné šílené jméno), a že jestli jim do toho budou mluvit, vyberou něco ještě horšího. Dítěti pak dali jméno po tatínkovi, ale to jsme se dozvěděli, až když bylo miminko na světě. :)

A stejně bude vždy platit, že každé jméno je krásné, když se hezky řekne. :)

mařinka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

   
23.04.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Ulmanová

Komentáře:

 1. avatar
  [1] navia [*]

  navia: Můj muž se jmenoval po svém otci a jako naschvál stejně jako můj otec a můj bratr. Když jsme čekali první dítě, řekli jsme, že kluk bude Jakub a holka Michala... babi s dědou řekli jen - to je hezké. Jméno po rodičích jsme nechtěli, protože muž s tchánem si neustále "kradli" dopisy Sml16 Kdo mohl vědět, že syn nedostane dopis jak je rok dlouhý (mailová generace).

  Pak se syn narodil a moje kamarádka mi po delší době líčila, že to obrečela, že jsem mohla dát jméno jaké jsem chtěla... ona na tom byla podobně jako já byla čerstvě těhotná a její tchán jí řekl - jestli kluk nebude po nás (myšleno oba dědové a otec), tak už k nám nemusíš jezdit.

  Tak tohle mi někdo říct, tak už bych tam asi nejela asi z principu...Sml15

  superkarma: 0 23.04.2014, 19:50:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme