Bulvár

Nejlepší hračkou je máma...


Někdy tyto hračky nestojí ani za ty peníze, které do nich vložíte.
Dítě brzy omrzí, hodí  je do kouta či jinam. Děti jsou zvídavé, na co přijdou hned, to je opravdu nebaví. Nejlepší "hračka" je od útlého věku máma.

Měla jsem v domě sousedku, která se svému dítěti maximálně věnovala. Holčička, jmenuje se Terezka, byla abnormálně zvídavá, velmi brzy mluvila a na vše, co ji zajímalo, se ptala.

Jednou jsem pracovala na zahradě, když za mnou přišla, podotýkám že jí byly 3 roky, a ptá se: "Teto, víš kolika roků se dožívají želvy na Galapágách?" Krve by se ve mně nedořezal, rychle jsem vzpomínala, kde že vlastně ty Galapágy jsou, když mi sama odpověděla, že 100 a více let! "To jsem nevěděla," povídám a věnovala jsem se stromkům, a ona zase: "Víš, že když nakreslíš křídou čárku kolem kmenu na stromku, že ti tam nepolezou ti mravenci, co tam máš?" To na mě bylo trochu moc, při nejbližší příležitosti jsem se ptala její mámy, kde to bere, a dostalo 3(rozvíjí kreativitu)předse mi odpovědi, že když se Terezka na něco ptá, snaží se jí o tom říct co nejvíc.

Zkrátka děti se nemají odhánět tím známým nemám čas nebo dej pokoj, to já nevím apod. Když  dítě máme, stojí za to, věnovat se mu; žádné hračky, byť jsou potřebné, nenahradí rodiče.
                                                                                                                           Stáňa

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Milá Stáňa,

súhlasím s názorom, že mama je pre dieťa nenahraditeľná. Správna výchova = individuálny a pozitívny prístup.

Častokrát som zaznamenala, že deťom, ktorým sa rodičia venujú s láskou a intenzívnejšie, majú o mnoho lepšie znalosti a sú vyspelejšie ako priemerné deti...

Píšte na dnešnú tému...

INTELIGENTNÍ HRAČKY

Co si o „inteligentních hračkách“ myslíte vy?
Máte své zkušenosti? 
Je to dobrá pomůcka, jak naučit děti mluvit,
zpívat, počítat, rozvíjet fantazii…?
Nebo je to jen šikovný tah prodejců hraček?

napište na adresu: redakce@zena-in.cz

   
27.03.2006 - Společnost - autor: Natálie Rolková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] femme [*]

  Alenka0010: ale to není pravidlo já jsem se naší nejmladší věnovala daleko víc, jak těm dvěma starším a dost dlouho si vystačila jen s posunky

  superkarma: 0 27.03.2006, 20:35:41
 2. avatar
  [7] femme [*]

  já nikdy nezapomenu na holčičku Elišku, která chodila s naší nejmladší do jeslí byly jí tenkrát dva roky a hrozně mě šokovala tím, jak krásně plynně a srozumitelně mluvila a měla rozhled jak dospělý

  superkarma: 0 27.03.2006, 20:32:39
 3. avatar
  [6] Alenka0010 [*]

  Olynth: mě dostala ta argumentace, proč to jabko nechce.

  superkarma: 0 27.03.2006, 14:57:18
 4. avatar
  [5] Žábina [*]

  superkarma: 0 27.03.2006, 14:56:39
 5. avatar
  [4] Olynth [*]

  Alenka0010: to já dávala jablko klukům aby aspoň chvíli byli zticha

  superkarma: 0 27.03.2006, 14:43:20
 6. avatar
  [3] Alenka0010 [*]

  Ano, přesně tak. Mám zkušenost, že děti, kterým se rodiče moc nevěnují a odbývají je, neumí ani pořádně mluvit. Náš pětiletý syn je taky dost zvídavý a občas mi jeho neustálé PROČ leze na nervy. Chce to trpělivost. Nedávno mi na pobídku, ať si vezme jabko, když má hlad, odpověděl: Ale v jabku je vitamín C a ten já nemám rád.

  superkarma: 0 27.03.2006, 11:22:52
 7. avatar
  [2] JanaVi [*]

  Když jsem kdysi příležitostně hlídala synovce, moc mi bavilo odpovídat na jeho zvídavé otázky a přála jsem si také zvídavé děti. Teď mám doma už dost let dva velice zvídavé exempláře a dost často jsem z nich byla zničená, zvlášť tak okolo 3 let.

  superkarma: 0 27.03.2006, 10:38:47
 8. avatar
  [1] Mici [*]

  Tak s tím souhlasím Můj staší syn byl takový malý "prudič" - absolutně odmítal hrát si sám, jen s někým, neustále se na něco vyptával, pořád s ním člověk musel mluvit, někdy to bylo fakt "na bednu". Všechno 8x vysvětlit, zdůvodnit... Teď je ve 3. třídě a i když je to takový sígřík, učitelka si pochvaluje, že jako jediný ze třídy má tzv. všeobecný přehled a prý "když už to nikdo ve třídě neví, David to určitě vědět bude". TAky když se spolu bavíme a řeknu něco, u čeho si nejsem jistá, že rozumí, zeptám se ho, jestli ví, co to znamená a vysvětlím.

  superkarma: 0 27.03.2006, 10:30:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme