Vtipný pohled na domácí vybavení zaslala čtenářka Kobližka. Podle ní je nejlepším domácím pomocníkem její muž...

Zasmějte se při čtená příběhu čtenářky Kobližky. Téma dne zní: Co vám doma chybí? Čtenářka Kobližka je relativně spokojená...

VESELÝ POHLED NA MOJÍ DOMÁCNOST


Zdravím redakci i ženy-in.

Domácí spotřebiče, různí pomocnící, roboty, šlehače, hnětače, mixéry, hejblátla, udělátka... je toho moc, co nám, ženám, ulehčí práci v kuchyni i mimo ní. Moje domácnost není vybavena supermoderně, nemám myčku ani robotický vysavač, ač bych oboje uvítala a přece si myslím, že nijak psychicky nestrádám. Sice uvažuju o pekárně, které důvěrně říkám pakárna, kterou má moje kamarádka a moc si jí vychvaluje. Ale jak říkám - jsem se fázi uvažování. Je mi jasné, že by mě za chvíli asi přestala bavit. Dokonce nemám ani rychlovarnou konvici, protože mě z ní káva nechutná. No, nemám - měla jsem jí, ale letěla do sběrného dvora. Fritovací hrnec na 3 litry oleje (copak jsem se zbláznila?), překapávač na kávu (stejně není nad pořádného turka), teflonová pánev, co se jí odfoukl povrch... a takových pomocníčku bych našla víc. Ale proboha, aby nevznikl dojem, že moje kuchyň a domácnost je předpotopně vybavena, že ještě peru prádlo klackem u potoka a cukr sekám z homole, tak to zase ne :-)
Co mě teda rozhodně ulehčí práci v domácnosti je pomoc mého muže a klidně to může být pomoc „jenom“ psychická. Netrvám na tom, aby se otáčel v kuchyni a lítal po bytě s vysavačem. Máme velký dům a všechno s ním spojené obstarává on, ale není pro něj problém umýt nádobí a když má hlad, určitě nečeká, co mu podám.
A co mi v domácnosti chybí?Já mám jeden takový sen - jednou jsem v nějaké hře od Dickense viděla takovou úžasnou lenošku. Velký, bytelný ušák na dřevěných krátkých nožkách. Celá se do něj schoulíte a krásně relaxujete. Je fakt, že by mi práci asi nijak neulehčil, ale zase bych si krásně odpočinula. Ale bez čeho se ve své domácnosti od pátečního podvečera absolutně neobejdu?Je to jednoznačně LUXUSNÍ TERMOKONVICE TCHIBO. Mám pocit, že už bez ní nikdy nebudu šťasná, protože mě naprosto uchvátila. Já mám totiž pro termosky slabost - fakt, nekecám! A umíte si představit, jak by bylo úžasné sedět v takové staré lenošce a popíjet anglický čaj z té termokonvice od Tchiba?
Jdu postavit vodu do své staré konvice, škrtnu sirkami pod plynem (protože všemožné zapalovače zase zklamaly) a uvidím... ...
Pěkný den s pomocníky i bez nich přeje všem,
Kobližka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17. října 2011: Co vám doma chybí?

Toužíte po nějakém spotřebiči, kusu nábytku či třeba kuchyňském vybavení? Šetříte na něj, ale vlastně si ani nejste jistá, že o něj stojíte? Svěřte se ostatním čtenářkám magazínu a nechte si poradit od lidí, kteří tento kousek již mají!

Své přání a důvody proč po tomto kousku toužíte, napište jako příspěvek k tématu dne 17. 10. 2011. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít šanci na získání dárku (viz níže). Příspěvky posílejte nejpozději 17. 10. 2011 do 15.00 hodin. Čekám je v redakční e-mailové schránce. A jaký že dárek můžete za svůj příspěvek vyhrát? Luxusní termokonvici Tchibo.

A pokud po ničem netoužíte, přijďte alespoň ostatním čtenářkám poradit a předat jim své zkušenosti!

tchibo

konvice

Reklama