Bulvár

Nejlepší desítkou je podle degustátorů Gambrinus

Gambrinus je nejlepší desítkou, rozhodli degustátoři Pivexu v Brně, kde proběhlo 1. března 2011 vyhlášení již 19. ročníku prestižní soutěže českých piv, Zlatý pohár Pivex.

V soutěži, která je mezi pivovarskými odborníky uznávána jako jedna z nejprestižnějších a nejvýznamnějších degustačních hodnocení piva v České republice, byl nejlepším výčepním pivem vyhlášen Gambrinus Světlý.

Celkem odborní degustátoři vybírali z 39 značek piv od 19 výrobců a odborným garantem je Výzkumný ústav pivovarský a sladařský v Praze a pivovarský odborník Ing. Antonín Kratochvíle. Ve dvoukolové odborné degustační soutěži uspěl v kategorii výčepních piv také Radegast Originál, který získal druhé místo. Na galavečeru pivovarníků a sladovníků se radovali také sládkové pivovaru Velké Popovice. Tamní jedenáctka Velkopopovický Kozel Medium totiž vyhrála titul nejlepší jedenáctka v kategorii ležáků, a v kategorii světlých ležáků se umístil na stříbrné pozici.

Hodnocení prováděli odborní degustátoři ze soutěžícího pivovaru, dále z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského v Praze a dalších odborných institucí. Degustátoři hodnotili především chuť piva, jeho plnost, vůni, říz, horkost i další eventuální chuťové vlastnosti či jiné příznaky, např. barevnost, jasnost apod.

 

   
04.03.2011 - Společnost - autor: Eva Dömény

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  Latimeria — #1 nedám dopustit na Gamrinus, ale Svijany, to je ňaminka přímo Sml22Sml67

  superkarma: 0 06.03.2011, 13:59:00
 2. [1] Latimeria [*]

  Že oni neokusili Svijany? Sml58 S naloženým hermelínem? Sml58 A pálivou papričkou? Sml58 Depa, vědí houby, co je dobré... Sml24

  1. na komentář reaguje Věrulinka — #2
  superkarma: 0 05.03.2011, 21:59:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme