Na své nezapomenutelné „profesní unformy“ vzpomíná ve svém příspvěku čtenářka s nickem TTT. Mimo to má dobrý postřeh. Napadlo by vás, že firmení trička jsou vlastně také takovým pokusem o Dress code? Mě ne

Na střední škole byl naší uniformou na praxi bílý plášť. Ten byl fajn. Většina lidí vidí tenhle hábit a tak nějak vás mají rovnou za doktora. Co na tom, že jste ještě před svačinou vyšetřovali rektálně jalovici.

Nejpřísněji jsem dress code musela dodržovat v armádě. Denní outfit určoval ráno velitel čety a proti tomu jste mohli maximálně brblat v lodičkách ve sněhu po povelu: „Pohov.“ No, nebyla to jediná věc, co mi lezla krkem, tak jsem šla o dům dál.

Za největší nešvar ve hře na dress code považuji trička a mikiny ve firemních barvách, do kterých oblečou některé společnosti armádu zaměstnanců od uklízečky po manažery. Ze spořivosti sobě vlastní jich však rozdají omezené množství, tudíž je někteří dávají vyprat pro jistotu jen na Hod Boží a před dovolenou. Ti, kteří odmítají kolem sebe šířit mrtvolný zápach nebo se maskovat coby fekální vůz a pravidelně perou, vypadají za chvíli jak značně opršelá stránka firemního katalogu. Pár takových fešáckých triček jsem po podání výpovědi nenechala ani coby hadr na podlahu.

I přesto o post nejhorších vzpomínek na dress code soupeří ještě mé těhotenské lacláče. Celkem záhy to byl jediný kus oblečení, do kterého jsem se vešla a nikde mne neškrtil. Vypadala jsem jak reklamní vzducholoď od Levi´s. Získala jsem takovou fobii, že jsem se i na společenských akcích pokoušela při focení schovat. Většinou jsem nenašla dost velký kus nábytku a občas na mne dodnes vykoukne z fotoalba vzpomínka.

Momentálně jsem spokojená. Má práce nevyžaduje žádnou uniformu. Dle svého citu přizpůsobuji oblečení počasí, náladě a pracovní náplni dne. Jsem kostýmkový typ a vyžívám se v elegantním oblečení. Koneckonců vnímám, že to oceňují i ti, s nimiž jednám. A když je den blbec, tak vám ani sebelepší dress code nazaručí, že nebudete působit jak maskot místního klubu.

Krásný den. TTT

Opravdu jste byla v armádě, nebo jsem vám skočila na špek? :-)

A co vy, milé ženy-in? Podělíte se s námi také o své zkušenosti a názory na profesní oděv? Musela jste někdy dodržovat dress code? Jste zaměstananá v oboru, kde se bez pracovního oblečení neobejdete?Co nosíte na sobě, když jste v práci? Máte předepsaný oděv, nebo volnou ruku?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama