Bulvár

Nejlepší barmani světa ve Varech

Tento víkend se do karlovarského Grandhotelu Pupp sjedou na tři desítky nejlepších barmanů z Venezuely, Brazílie, Izraele nebo Velké Británie a další dvacítky zemí světa, aby se utkali v již desátém ročníku prestižní mezinárodní soutěže o nejlepší nealkoholický koktejl Mattoni Grand Drink. Mezi finalisty profesionální kategorie soutěže Mattoni Grand Drink 2006 jsou i mistr světa a další účastníci loňského šampionátu v přípravě alkoholických koktejlů. Soutěžní koktejly bude hodnotit odborná porota, ve které usednou zástupci Mezinárodní barmanské asociace a předsedové národních barmanských asociací. Na vítěze čeká finanční odměna 10 000 dolarů. Na domovskou asociaci vítěze připadne odměna v poloviční výši.

Finále soutěže se v uplynulých třech letech konalo v Budapešti, Krakově a Berlíně. Letošní jubilejní ročník se vrací do Karlových Varů, kde měl Mattoni Grand Drink před 10 lety svou premiéru. Mattoni Grand Drink každoročně pořádá Česká barmanská asociace a společnost Karlovarské minerální vody pod záštitou Mezinárodní barmanské asociace. Loňské prvenství a finanční odměnu ve výši 10 000 dolarů vybojoval Roman Heller z České republiky s koktejlem Direktor .

„Světu vládnou nealkoholické koktejly, bez nich se už nápojový lístek dobrého baru neobejde,“ tvrdí ředitel soutěže Mattoni Grand Drink Petr Veselý. „Nabízejí fantastický chuťový i vizuální zážitek. Připravují se z nejrozmanitějších surovin často velmi exotických příchutí a navíc jsou zdravé. Zájem konzumentů ukazuje, že koktejly bez alkoholu jsou výrazným trendem v životním stylu,“ dodal. Receptura každého soutěžního koktejlu musí být původní. Počet použitých ingrediencí není nijak omezen, všechny však musejí být běžně dostupné a jedlé.

„Sobotní soutěžní klání je přístupné veřejnosti. Podívat se na barmanskou show a  ochutnat soutěžní drinky mohou všichni zájemci od 9 do 11 hodin ve Slavnostním sále Grandhotelu Pupp,“ řekl marketingový manažer pořádající společnosti Karlovarské minerální vody Milan Mojžíš. Vítězové všech soutěžních kategorií budou vyhlášeni na slavnostním galavečeru.

Finále Mattoni Grand Drink 2006 bude přenášeno on-line na internetových stránkách www.mattonigranddrink.com. Na stejné adrese budou k dispozici podrobné informace o soutěži včetně profilů účastníků a soutěžních receptur.


Také milujete koktejly, milé ženy-in? Hned bych se jela podívat :) A hlavně ochutnat :). I nealkoholické koktejly, i když alkoholu se nevzpírám :). Akorát na mě je to trochu daleko...

redakce@zena-in.cz

   
20.10.2006 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Vivian [*]

  To musí být strašně zábavné, dívat se, jak někdo míchá pití...

  superkarma: 0 22.10.2006, 17:57:21
 2. avatar
  [2] Maca.M. [*]

  Koktejl musí lákat už od pohledu a takový si velmi ráda objednám

  superkarma: 0 21.10.2006, 20:58:51
 3. avatar
  [1] GiSt [*]

  Jo, taky bych ráda do Karlových Varů, (i bez těch koktejlů) - tam jsem kdysi byla doma, a taky to mám trošku daleko.

  superkarma: 0 21.10.2006, 05:20:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme