Přečtěte si reportáž z místa, kde se lenoší nejlépe. Nechte se pozvat do saunového ráje v rakouském Therme Laa.

therme laa

Patřím do skupiny lidí, co umí být velmi aktivní, zrovna dnes odjíždím do Beskyd zúčastnit se mistrovství České republiky v extrémním horském maratonu zvaném Beskydská sedmička.

Ale také miluju lenošení a chytání lelků. A znám jedno místo, kde mi zatím bylo nejlépe. Představte si hotel spojený s akvaparkem a se saunovým světem. Je to jen pár kilometrů za hranicemi v obci Laa a. d. Thaya.

Byl jsem tam dvakrát. A nemohu zapomenout na božský klid a pohodu. Pokoje jsou zcela odhlučněné, i kdyby na chodbě hrála beatová kapela, v pokoji by nebylo slyšet nic než slabý šum. A stěny jsou také odhlučněné, takže neslyšíte žádné vrzání postelí ani židlí, natožpak jiné zvuky z vedlejšího pokoje. A korunou všeho jsou závěsy, které dokážou i za přímého slunce vytvořit absolutní tmu.

therme laa

Unavená duše zatáhne závěsy, pak si lehne na postel a za absolutního ticha, rušeného jen tlukotem vlastního srdce, může meditovat, odpočívat a relaxovat.

A když vás to ticho a tma omrzí, obléknete si hotelový župan a pomalým krokem se můžete přenést do saunového světa.

Já si vždy beru s sebou knihu a v mezičase, polehávajíc na teplých kachličkových ložích, nebo v proutěných polohovatelných křeslech, si čtu.

Ale ty sauny tam stojí také za to. Vybere si každý, od infra sauny po sauny o různých teplotách až po klasickou finskou.

therme laa

Nejvíce mne tam uchvátily akce typu medová sauna, bylinková sauna apod. Ve stanovený čas přijde saunér, který vás celou procedurou provede. Kamna polije vonnou směsí, vůně pomocí ručníku rozežene do všech koutů, a většinou tak ve třetině saunování rozdá mast, kterou se prohřáté tělo namaže a pak se dosaunujete. Božské pocity.

Po třech hodinách strávených v sauně dva dny po sobě a tak dvou až třech přečtených knihách se vždy cítím jako vyměněný a pln energie na další „výkony“ v práci i ve sportu.

Nebudete mi asi věřit, ale tohle není reklamní článek. Když jsem přemýšlel o dnešním tématu dne: „Umíte lenošit?“, tak jsem dospěl k závěru, že tady se mi v životě lenošilo úplně nejlépe.

Spal jsem v absolutním tichu a pak celý den strávil v saunovém světě…

Takových míst je jistě více, ale já znám jen tohle jediné.

I když nerad, musím přiznat, že ani tady jsem ten klid nedokázal zcela dodržet. Měl jsem s sebou kolo a těch 8 kilometrů do Drnholce do vinných sklípků jsem dojel, ale to se snad jako nelenošící aktivita ani nebere. Nebo ano?

Reklama