Hezký den všem,

pro mě je tou nejkrásnější vůní na světě vůně miminka. Samozřejmě nemyslím tu „libou vůni“, která se kolem miminka line při přebalování. Je to vůně, kterou ucítíte, když máte dítě třeba na klíně a přičichnete si k jeho hlavičce. Taková ta čistá nevinná vůně. Bohužel tuhle vůni můžu vnímat zatím jen u svých synovců, ale časem to jistě manžel a příroda vyřeší a já se pak asi učichám.

Je na světě spousta vůní a pachů, mám třeba moc ráda vůni posekané trávy nebo přírody po dešti. Jako parfémy a toaletní vody si kupuji takové, které obsahují co nejvíce výtažků z citrusů, takové svěží ovocné tóny. A na manželovi miluji kořeněné vůně. I každé roční období mám spojené s nějakou vůní. Jaro je symbolizováno vůní konvalinek nebo narcisů, léto mi zas připomíná vůně moře. Na podzim si vzpomenu, když cítím kouř a vůni páleného listí. No a zima je pro mě taková ta typická vánoční vůně skořice a jehličí.

Takto vnímám vůně já. Přeji všem krásné voňavé Vánoce, třeba nějakou tu vůni pod stromečkem a žádný pach spáleného kapra nebo shořelého stromečku. (soutěž: Lancome)

slonbidlo


Zvláštní je, že od vlastního miminka ani ta plná plenka zas tak strašně nesmrdí... tedy smrdí, ale člověku to tak nějak nevadí. Díky za přání, já vám zas přeji, abyste si o těch příštích Vánocích už mohla přivonět k vlastnímu :-)
Reklama