Dobré poledne na stránkách Žena-in.

Jaký je vlastně nejkrásnější dárek? Nikdo neřekne konkrétně ten či onen. Je to vždy podle vnitřního naladění.

Minulý týden šla dcera s přítelem do společnosti a nevěděla, jaké si má vzít doplňky k šatům. Mám na mysli šperky, bižuterii. Zabloudila do mé královské šperkovnice a zkoušela a zkoušela, až mi to šlo na nervy. Vytáčela se před zrcadlem, ksichila se u toho, hihňala. I ona je vlastně jeden z nejkrásnějších „dárků" mého života.

Vrátím se ke šperkovnici. Postupně si vyzkoušela a hlavně prohlédla celý obsah. Nakonec si přece vybrala soupravu bižuterie, kterou jsem dostala od rodičů na první taneční vystoupení v klasických tancích. I po těch X desítkách let neztratila bižuterie svůj lesk.

A ještě něco objevila... Zlatý prstýnek s nilským kamenem. Také se mu říká kámen bohyně Nefertiti. Svou původní fialovou barvu mění podle intenzity a dopadu světelných paprsků. Prstýnek jsem dostala od svého přítele, když jsme byli u nilských vod a dívali se na pyramidy.

Pokud bych mohla plout časem a dostala se do doby mé babičky, tak pro ni byl nejkrásnější a nejvzácnější dar chléb. Prožila obě světové války a zlatá cinrglátka pro ni měla ten význam, že je měnila u Žida za chleba. Vždy mi říkala, že nejvzácnější dary života jsou chleba a voda společně se zdravím a štěstím.

arjev


Děkujeme za nádherný příspěvek :).

redakce@zena-in.cz

Reklama