Možná tušíte, o jaké práci bude řeč v příspěvku, který nám poslala naše čtenářka s nickem eli.emanuela. Většina z vás si ji také vyzkoušela, pro některé je právě teď aktuální. Dokázala byste o ní také tak hezky napsat?

Dobrý den, měla jsem krásnou práci, v teplé kanceláři, odseděla jsem si tam svých 8 hodin a tradá domů. Sem tam přesčasy, sem tam víkendy, ale dalo se to. I plat byl celkem pěkný. Přesto jsem tuto práci vyměnila za jinou, na směny.

Nikdy nevím, jak se vyspím. Někdy to jde, někdy ale musím chtě nechtě vstávat uprostřed noci a řešit problém. Má práce je fyzicky i psychicky náročná. Není v ní žádná pravidelnost, takže nikdy nevím, jak budu vyspaná, jestli stihnu vše, co je potřeba stihnout. Bez manažerských schopností na vysoké úrovni nelze fungovat, prostě je mít musím. Navíc tu je někdo, kdo mé pracovní snahy cíleně ničí a ještě z toho má velikou legraci, a i kdybych si chtěla stěžovat, není komu. Přes den se dostávám do mnoha stresových situací, kdy jde o zdraví či o život, musím být neustále ve střehu. Zažívám různá nečekaná překvapení, při kterým mi nezřídka ztuhne krev v žilách a já taktak zachraňuji situaci. Pracuji každý den, 24 hodin denně musím být k dispozici. Za tuto náročnou, nepřetržitou práci dostávám mizivě málo - ani ne 8 tisíc.

Ale přesto bych ji nevyměnila za nic na světě. Tuto práci jsem si zvolila dobrovolně, devět měsíců jsem na ni čekala a vím, že po třech letech budu zase zpátky ve své teplé kanceláři.

Tou vyčerpávající, ale i přesto báječnou prací je - péče o moje dítě. :)

S přáním pěkného dne eli.emanuela

Milá eli.emanuelo, moc krásně jste to napsala

Text nebyl redakčně upraven

Reklama