Čtenářka Marcela-1 se zamýšlí nad dnešními rodiči, kteří svým dětem nenaslouchají a nutí je dělat věci, které je nebaví. A já jí tímto za dnešní příspěvek děkuji.

Hezký ,ale deštivý den všem.
Na dnešní téma bude asi spousta odlišných názorů.Přestože mám děti dávno dospělé a vnoučata zatím nemám,rozhodla jsem se napsat svůj názor.
V dnešní době,když se kolem sebe rozhlédnu,je spousta dětí skoro srostlá s počítačem a když rodiče trestají,tak většinou nejhorší trest pro ně je zákaz na PC.
Vím,že je to i dobou-pokrok se prostě zastavit nedá.
Ve svém okolí mám spoustu rodičů,kteří se snaží zajistit rodinu,takže mají dvě i více zaměstnání a na koníčky dětí nemají čas ani peníze.Určitě takovou mládež vidí kolem sebe každý z nás.Roupama neví,co dělat a pokud něco provedou,rodiče se jich ještě zastávají a udiveně kroutí hlavou,že takový darebák jejich syn,nebo dcera určitě není.
Na druhou stranu znám i rodiče,kteří se starají o volný čas svých dětí,zajímá má je,jak ho tráví,s kým se kamarádí a pod.
Ale mám ve svém okolí i takové,naštěstí jich není moc,spočítala bych je na prstech jedné ruky,kteří si myslí,že pro jejich dítě je nejlepší jen to,co sami chtějí.Děti těchto rodičů nesmí donést horší známku,než dvojku,navštějují dva i více kroužků.přestože je to nebaví.
Většinu rodin znám a tak jsem se rozumně snažila mezi řečí toto téma navodit,ale rodiče jsou jako mezci a myslí si,že když oni to nemají v životě jednoduché,docílí touhle formou toho,že budou jejich děti jednou šťasné.Jednou možná-ale co teď?
V jedné rodině nutí dceru do různých aktivit a neberou zřetel na to,že krásně maluje a chtěla by se tomu věnovat.A možná by to i někam dotáhla.Ale pod diktátem rodičů musí navštěvovat gymnastiku,která ji nebaví a učit se další cizí jazyky.Tahle holčina se ke mě ráda přijde vyzpovídat,postěžovat a snít o tom,co by chtěla.samozřejmě je to mezi námi a já jsem ráda,že mi věří a je jí u mě dobře.
Je opravdu těžké posuzovat,nebo odsuzovat.V každé rodině je to jiné,ale vždycky by rodiče měli umět se svými dětmi promluvit,naslouchat jim a brát ohled na to,co by chtěly ony a ne jen diktovat.Snažit se o to,být s nimi i trochu kamarádi a nechat je vyjádřit svůj názor,i když se pokaždé neshoduje s tím jejich.
Takhle  jsem vychovávala své syny a myslím si,že to bylo dobře.Podporovala jsem je ať už je bavilo to,či ono.Dnes jsou z nich dospělí,samostatní  chlapi.Máme moc hezký vztah a jsem ráda,že se domů vždycky těší(alespoň to říkají a já tomu ráda věřím).
Rodiče-zamyslete se trochu a zkuste někdy svý dětem i naslouchat-možná butete hodně překvapeni.
  čtenářka Marcela-1
Text nebyl redakčně upraven

 


Dnes máme téma dne: Čím chcete, nebo byste chtěly, aby vaše děti byly. Umělci, nebo sportovci?

  • Je to jinak u holčiček a u kluků.
  • Musela jste někdy volit u sebe, nebo u dětí? Jak?
  • Nebo se má nechat dítě být, ať si dělá, co chce? Opravdu vždy?
  • Těch možných podtémat je spousta a věřím, že na ně samy upozorníte.

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás, která příspěje k tématu dne a zaujme mne nejvíc, odměním ještě dnes překvapením.

Reklama