Když nejde o život, jde o....všichni víme, o co. Vyslechněte si někdy starosti těch druhých a možná zjistíte, že ty vaše jsou pouhé prkotiny, kvůli kterým je hloupost se trápit. Přečtěte si, jak se ze svých smutků dostává čtenářka s nickem Tana M.

 

splin

Vážená redakce a milé čtenářky. Hezký den.Zde je stručný návod, jak řeším splín já. Každou z nás to jednou v životě potká. Něco nám nevyjde, co jsme příliš očekávali, rozejdeme s milým, a už to nejde vrátit zpět, pohádáte se s kamarádkou, nebo se sestrou, s bratrem a pak VÁS to hodně mrzí.

Ale jak na to, aby naše duše zůstala zdravá a nepoškozená??. Snad nejhorší splín je po rozchodů s partnerem. Sáhnout po antidepresivech, to je sice lehké, ale zárověn je to nejhorší způsob, jak se splínů zbavit. Když antidepresiva dojdou, změní se vám spánek, a jste znovu v bludném kruhů, z kterého není úniku.Jste na začátků, splín se znovu objeví.

Zkoušela jsem snad všechno. Zkoušela jsem mučit své tělo v posilovně, to není taky nic moc. Výsledek -namožené zádové svaly.. Tudy cesta určitě nevede. Jednou v čase velkého splínů z rozchodu s milým, jsem zavolala kamarádce. Probíraly jsme celou situaci snad 2 hodiny. V kavárně u Anděla. Jak pěkné místo na řešení splínů. Pomohlo mi to. Velmi. Já se vypovídala ze svého srdcebolu a ona mně začala povídat o svých starostech, které proti těm, co jsem měla já, byly mnohem zásadnější.

Přišla jsem domů, uvařila jsem si čaj s medem, chvilku jsem o svém srdcebolu přemýšlela. Zjistila jsem, že vše co se stalo, má taky své odůvodnění. Udělala jsem silnou čáru, zhodnotila všechny klady a zápory. A tak na závěr.

Malý splín řeším nákupem knihy, nebo debatou s kamarádkou. Velký splín, tak to už není tak jednoduché. Musím se vyplakat, vybrečet, sama v klidu domova. Ta ,aby mně nikdo neviděl a nelitoval. A když je úplně nejhůř, léčím svůj splín tím, že zajedu autem na překrásné místo v přírodě nebo navštívím své známé. Nakonec si udělám plán na dovolenou a těším se na cestování.  Nedovolím, aby splín  navštívil moji duši a nahlodával jí.

Hezký den bez splínů.

Tana M

Děkujeme za váš příspěvek. Máte pravdu, že ze svých smutků se člověk musí dostat sám. Ale každý má něco, co mu pomáhá. Co pomáhá ze špatné nálady vám, milé ženy-in? Čím si uděláte radost, když je vám smutno?

Kdy vám bylo v životě nejhůř a co vám pomohlo? Svěřte se nám a pošlete svůj příspěvek na:

redakce@zena-in.cz

Pěkné dárky čekají třeba právě na vás

 

 

Reklama