Čtenářka Řinka nesnáší všechen hmyz a pavouky. Za úplně největší zlo považuje muchničky - miniaturní příbuzné much, které koušou velice bolestivě...

Už vás někdy kousla muchnička? Ne? Tak to buďte ráda, je to prý velice bolestivé. Své zkušenosti zaslala čtenářka Řinka...


Nesnáším veškerý hmyz, pavouky a mouchy nevyjímaje, komár když v noci bzučí u ucha, tak jsem schopná vstát a hledat dokud ho nezlikviduju. Ona i beruška umí pěkně štípnout.

Jestli jsem alergická na hmyzí bodnutí nevím, neotékám, ale je to pro mě velice bolestivá záležitost. Před sršní mizím do bezpečné vzdálenosti, pokud je to možné tak domů. Včela mě bodla snad dvakrát v životě jako dítě a to spíš proto, že jsem na ni šlápla.

Nejhorší kousnutí bylo od muchniček, jsou to takové skákavé, pár milimetrů malé černé potvory. Muchničky jsou miniaturní příbuzné much, obtěžují bolestivým bodáním. Jejich sliny obsahují toxické látky, které způsobují v místě sání bolestivé otoky tkáně.
Ježiš to byla bolest. Vzadu do toho měkkého ohybu na noze. Plela jsem na večer jahody, jen tak v plavkách. Bolestí jsem brečela. Myslela jsem, že bude stačit namazat nohy mastí na bodnutí, ale bohužel. Zimnice, horkost, pohotovost.
Od té doby, po ránu a na večer pouze dlouhé kalhoty, jinak do záhonu nevkročím.

Řinka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 18. 7. 2012: Letní žihadla

  • Jste alergická?
  • Bojíte se hmyzu?
  • Jak se bráníte letním žihadlům?
  • A jak je léčíte - konvenčně, nebo máte nějakou „babskou“ radu?
  • Zavzpomínejte na své nejhorší letní poštípání!

Své příspěvky k dnešnímu tématu mi zasílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže). Délka příspěvku ať je rovna nebo delší tomuto odstavci, budete tak mít větší šanci na uveřejnění. Z uveřejněných příspěvků vyberu jeden, který odměním letní opalovací kosmetikou pro vás a vaše dítě: GARNIER AMBRE SOLAIRE Light&silky SPF20 a RESISTO Kids SPF 50. Příspěvky zasílejte nejpozději 18. 7. 2012 do 15.00 hodin, později doručené příspěvky pravděpodobně nebudou uveřejněny.

Ambre Solairegarnier

Reklama