Jaký kousek oblečení je, podle vás, nejhorší k praní a žehlení? Čtenářka Renicek má v tomhle zcela jasno: košile! A když jsou ještě navíc součástí uniformy...

Trable s praním manželových košil popisuje ve svém příspěvku k dnešnímu tématu čtenářka Renicek: Je to peklo!


Na tom se jistě, milé dámy, shodneme, že nejhorší je prát a žehlit košile. Pro mne určitě... A když jsou ještě součástí uniformy, když jsou světlonce modré, skoro bílé, když jejich „nositel“, váš manžel je sice čistotný, ale tak nějak nešikovný, je to peklo.

Takže mi to máme jednoduché. Já si sice myslím, že by stačila košile na dva dny, ale on si to nemyslí a šéf v kanceláři také ne. Dokonce jim nějaká vnitřní pracovní směrnice říká, že každý den čistou košili. Dámy mají dokonce předepsané i spodní prádlo. To pro případ, že by některá pod tu světlou košili vzala černou podprsenku. Takže já mám neustále koš na prádlo plný. Většinou je jen tak trochu ušmudlaný límeček, ale když jde manžel dvakrát, třikrát v týdnu na oběd do restaurace, je to horší. Celkem přesně identifikuji, co se právě obědvalo. Nejzřetelnější jsou rajská, ať polévka či omáčka, špenát, nebo guláš.
A po praní následuje žehlení. Což je taky otročina. Nejhůře takhle v létě, když ne pěkných 30 stupňů a na mě funí žehličky a košil neubývá a neubývá. Manžel není nelida ani lenoch a tak se nabídl, že si své uniformy obstará sám, ale když jsem viděla, jeho první, prý „vyžehlenou“ košili, musela jsem ho od toho odehnat. To zavánělo vyhazovem z práce.
A tak neřeším, nefilozofuji ba už se ani nevztekám. Praní a žehlení košil jsem přijala jako každodenní součást naší domácnosti. Říká se, že chlapi v uniformě jsou sexy, že jim padne a sluší, ale já s radostí a dojetím vzpomínám na svého tatínka - malíře lakýrníka, který sice chodil ve všemi barvami hrajících montérkách, ale ty se jednou týdně mrskly do pračky a ze šňůry si je rovnou natáhl a jestli na nich sem tam skvrnka přibyla nikdo neřešil. Ale nejsem fňukna, každá máme něco, že jo. Já holt mám košile.

Renicek

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17. 9. 2012: Praní

  • Kdy už je, podle vás, oblečení špinavé?
  • Kdo ve vaší domácnosti pere?
  • Máte doma tahanice okolo čistoty prádla?

garnierKaždý přistupujeme k praní oblečení jinak, to co jeden člověk považuje za špinavé, další nosí ještě 14 dní. Posílejte mi své příspěvky o praní ve vaší domácnosti, obzvláště mě zajímá, jestli kvůli u vás praní vznikají nějaké třecí plochy a dohady. Své příspěvky posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 17. 9. 2012 do 15.00 hodin. Z uveřejněných příspěvků vyberu jeden, jehož autorku odměním pěkným dárkem. Jakým? Aby si už nedělala s praním vrásky, mám tu připravený GARNIER Ultra Lift denní krém a sérum - kompletní péči proti vráskám.

Reklama