Novinky

Nejhorší je psychická příprava

A máme tu další názor na mytí oken. Podle čtenářky vladka321 je nejhorší psychická příprava na mytí oken, člověk se k tomu musí prostě „dokopat“.

No, je pravda, že když už se k tomu odhodlám, taky to dodělám a není to nic strašného. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek, milá vladka321, a přeju krásný den.


Mytí oken nepovažuji za nic příjemného. Přitom okna myji každý měsíc. Musím - syn je alergik! Především tedy myji okno v jeho pokoji a v pokojích společenských. Tedy kuchyň, obývací pokoj, předsíň, toaleta a koupelna. Jednou za tři měsíce myji i okna ostatní - tedy u děvčat v pokoji, na půdě a v zadní koupelně. Dohromady máme oken 17 (ale nebojte, čtyři z toho jsou malá, ovšem dvoje zase velká dvoukřídlá tzv. balkónová).

Okna myji většinou sama. Někdy mi ale pomůžou děti, nebo manžel alespoň sundá a pověsí záclony a letos díky mé nehodě se žebříkem pomůže možná i s mytím. Jsem na to se zlomeným ukazovákem celkem zvědavá. Hlavně na to velikonoční zdobení!

Okna vždy pečlivě omyji od prachu většinou jarovou vodou s octem, setřu stěrkou a přeleštím savým hadříkem (nejraději „jelenicí“) za pomoci pěny, či spreje na okna. Nakonec vždy savým papírem (papírovým ručníkem) seberu vlhkost ze stran a rohů oken a je hotovo. Není to nic náročného, jen se prostě k této činnosti musí člověk „dokopat“ a potom to již jde celkem samo. Pro mne je vždy nejhorší ta psychická příprava. O to lepší je výsledek!!!

vladka321

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Mytí oken

 • Kolik máte doma oken?
 • Kdo je u vás doma myje?
 • Myjete okna sama, nebo si na mytí najímáte nějakou firmu?
 • Jak často okna myjete?
 • Čím je myjete? Máte nějaký speciální postup, starý recept, který funguje, aby na nich nebyly šmouhy?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho jedna z vás získá tematickou cenu - uklízecí prostředky Clin, kde najdete i sprej na mytí oken.

clinclinclin

   
27.03.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] vladka321 [*]

  Jsem ráda, že v tom nejsem sama - děkuji.

  superkarma: 0 28.03.2014, 09:40:43
 2. [1] dadma [*]

  Moje řeč.Když se člověk k tomu dokope, tak umyté a vyleštěné jsou okna pak docela rychle,ale nejhorší je právě ta psychická příprava.To mám stejně.

  superkarma: 0 28.03.2014, 00:51:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme