O svých strastech s výběrem oblečení nám napsala čtenářka s nickem "slunecko7tecne" a my jí za příspěvek moc děkujeme.

Tak já mám velice „konfekční" figuru. Jsem malá, měřím něco přes 150 cm, mám prsa velikosti C, téměř žádný pas, zadek jako chlap a krátké nohy.

Když si kupuju triko nebo svetr, sháním se většinou po velikosti M. Když kupuju kalhoty nebo sukni, tak je to nejčastěji velikost XS, aby mi to na zadku moc neplandalo. U kalhot jsem se musela spokojit s tím, že každé zkracuji.  To by ale bylo v pořádku.

Nejhorší je pro mě ale nakupování šatů nebo kabátu. Když už se odhodlám pro výběr nových šatů (nebo kabátu), tak většinou nahoře je mám těsné tak, že skoro nemůžu dýchat a v tomto případě by mi seděla délka... nebo naopak mi nahoře sedí, ale jsou mi tak dlouhé, že při pohledu na celou postavu si připadnu, že kdybych si na sebe navlékla pytel, tak to bude vypadat lépe. Divím se, že jsem se vůbec se svou postavou mohla vdávat a že mi to i slušelo si troufám říct ;-)

Plavky na opalování se naštěstí v dnešní době dají koupit samostatně - vršek a spodek zvlášť. Horší je to ale s plavkami celkovými. Jedny jsem si koupila a myslela, že mám na nějakou dobu pokoj. Jenomže po pár plaváních se mi začaly nahoře tak roztahovat, že mi z nich skoro lezou prsa a musím si je téměř po každém tempu spravovat.

S botami naštěstí problém nemám, většinou mi padne velikost 36 a tu není těžké sehnat.

Tak to by asi tak bylo ke mně a nakupování oblečení a bot. Už jsem si zvykla na to, že v létě nenosím šaty, ale sukni a triko. A v zimě zase jen kabáty do pasu.

Hrozně "miluju" rady některých rádobyvtipných prodavaček, že mám jít nakupovat do dětského se svou výškou. To by asi neprošlo, protože děti bohužel nemají prsa... nebo, že si mám koupit 3/4 kalhoty a budu to mít na sebe tak akorát dlouhé. Některé prodavačky se snaží poradit a vybrat, co nejlepší kousek. Některé ale podle mě nepochopily smysl své profese a kolikrát mi přijde, že spíš člověka odradí, než aby ho přiměly ke koupi.

"slunecko7tecne"

Na téma prodavačky už tady psalo pár čtenářek. Ale názory na ně se různí

Jste spokojené s úrovní prodeje a radami prodavaček? Máte pocit, že chtějí prodat za každou cenu a jestli vám to sluší, nebo ne, je nezajímá? Myslíte, že chybí fundované prodavačky, které by uměly poradit? Jaké máte zkušenosti?

redakce@zena-in.cz

Reklama