Rodina

Nejhezčí dárek byl telefonát...

Čtenářka Pajda má těžce nemocného bratra. Jaký telefonát ji o Vánocích nejvíce potěšil a byl pro ni tím nejhezčím dárkem, to se dočtete v jejím příspěvku k dnešnímu tématu dne.

Nejhezčí dárek byl telefonát... Dojemný příběh zaslala k dnešnímu dárkovému tématu čtenářka Pajda. Jak to vypadá s jejím nemocným bratrem se dočtete na následujících řádcích...


Svůj dárek vyfotit nemůžu, protože... jednak nebyl pod stromečkem, ale na stole, jednak nebyl večer, ale odpoledne a jednak vyfotit vůbec nejde.

Když se mi před 19 lety narodil syn, byl u mě můj starší bratr - podívat se na miminko. A plakat. On sám měl dvě děti, o které měl podle soudu přijít, protože byl a je velmi těžce nemocný. Má roztroušenou sklerózu. Nemoc, na kterou byla dřív jediná příznivá diagnóza - rychlá smrt, protože pokud se tato nemoc táhne, je to strašlivá zátěž pro všechny, nejen pro pacienta. V té době byla jediná možná léčba kortikoidy, ale ta měla obrovské vedlejší účinky. I bratrovi řekli, že nejpozději do pěti let zemře. Jeho žena se s ním rozvedla - a protože děti byly malé, měly připadnout jí. Nakonec se ale všechno zamotalo a bratr lékaře převezl. Po pěti letech nejen, že jaksi neuznal za vhodné umřít, ale podnikal, vychovával své dvě dcery a dokonce se po dalších x letech i znovu oženil.

Brácha je obrovský bojovník a i když nemoc vyhrává, jde jí to pomalu a ztuha. Velmi ztuha. Letos na podzim mi ale mamka se sestrou řekly, že už je to velice zlé. Vím, že brácha nemůže z vozíčku, že se těžce hýbá, že jeho žena je téměř světice, že s ním vydrží... volala jsem mu, ale usnul mi během hovoru. Celý podzim jsem se lekala každého zazvonění mobilu s tím, že určitě uslyším, že bude pohřeb. A protože syn měl černý kašel a následně komplikovanou bronchitidu a byl tedy potenciálně infekční, ani jsem si netroufla na návštěvu.

A tak pro mě nejhezčí dárek bylo to, když mi na Štědrý den bráška zavolal, popřál mi všechno nejlepší a domluvili jsme se, že se dneska večer uvidíme. Vyfotit to samozřejmě nemůžu, ale měla jsem radost mnohem větší, než z čehokoliv jiného.

Pajda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Co jste našly pod stromečkem?

Pochlubte se svými dárky!
Napište, jaký jste měly letos Štědrý den!

Vyfoťte a pošlete mi k dnešnímu tématu dárky, které jste letos našly pod stromečkem, milé čtenářky. A napište k nim i krátký text (dlouhý alespoň jako tento odstavec) o tom, jak u vás letos proběhl Štědrý den. Za svůj příspěvek k dnešnímu „chlubícímu se" tématu můžete získat dárek od redakce: knížku Sherryl Woodsové: Nové začátky z nakladatelství Metafora a čaj PICKWICK: Tropická směs bylin a ovoce. Vaše příspěvky čekám na redakčním e-mailu (viz níže).

woodsova

   
27.12.2010 - Rodina - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [9] Anai [*]

  ... člověk si totiž potom uvědomí, jaké řeší se svými příbuznými a přáteli šílený blbosti!!! Rozvody, rozchody, majetky, urážky, hádky..... a já nevím, co ještě... měli bychom denně děkovat osudu, Bohu, nebo prostě tomu, na koho či na co  věříme, za život jako takový a zdraví své i bližních, pokud nám slouží!!!!!

  superkarma: 0 29.12.2010, 08:43:43
 2. [8] Anai [*]

  pajda — #7 Moc držím palce, článek mě dojal....Sml67

  superkarma: 0 29.12.2010, 08:40:40
 3. avatar
  [7] pajda [*]

  Sml59Před chvílí jsem se od bráchy vrátila. je sice strašně unaveným ale nadšený světem kolem sebe a tvrdí, že nás určitě všechny přežijeSml59moc děkuji všem, kdo jste na něj mysleli a přáli mu zdraví. Určitě to zase o trošku pomohlo...a to moc potřebujeme.

  1. na komentář reaguje Anai — #8
  superkarma: 0 27.12.2010, 22:15:07
 4. avatar
  [6] cicinka [*]

  Pajdo i když vím, že tuhle nemocneumímeještě převézt...přeju Tobě a bratrovi ať jste ještě dlouho spolu.Sml48

  superkarma: 0 27.12.2010, 19:18:50
 5. avatar
  [5] OlgaMarie [*]

  Buďte co nejdéle rádi, že se máte a přeju hodně síly, víry a lásky!

  superkarma: 0 27.12.2010, 15:11:51
 6. avatar
  [4] SNÍŽEK [*]

  bratrovi přeju sílu do boje s nemocí,je hezké jak se máte rádi.Sml59Sml79

  superkarma: 0 27.12.2010, 15:06:28
 7. avatar
  [3] enka1 [*]

  Sml16Sml22ještě plno dalších takových zpráv

  superkarma: 0 27.12.2010, 15:04:27
 8. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  Sml27 hodně štěstí přeji Tvému bratrovi , je to opravdu velikánský bojovník Sml67

  superkarma: 0 27.12.2010, 14:51:07
 9. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Pajdo, ty jsi mě uplně rozsekla. Sml15 Dám to přečíst tomu mému sklerotikovi Sml16 Hodně štěstí, zdraví a spoustu telefonátů i šťastných shledání s bratrem Sml67

  superkarma: 0 27.12.2010, 14:47:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme