Čtenářka Pajda má těžce nemocného bratra. Jaký telefonát ji o Vánocích nejvíce potěšil a byl pro ni tím nejhezčím dárkem, to se dočtete v jejím příspěvku k dnešnímu tématu dne.

Nejhezčí dárek byl telefonát... Dojemný příběh zaslala k dnešnímu dárkovému tématu čtenářka Pajda. Jak to vypadá s jejím nemocným bratrem se dočtete na následujících řádcích...


Svůj dárek vyfotit nemůžu, protože... jednak nebyl pod stromečkem, ale na stole, jednak nebyl večer, ale odpoledne a jednak vyfotit vůbec nejde.

Když se mi před 19 lety narodil syn, byl u mě můj starší bratr - podívat se na miminko. A plakat. On sám měl dvě děti, o které měl podle soudu přijít, protože byl a je velmi těžce nemocný. Má roztroušenou sklerózu. Nemoc, na kterou byla dřív jediná příznivá diagnóza - rychlá smrt, protože pokud se tato nemoc táhne, je to strašlivá zátěž pro všechny, nejen pro pacienta. V té době byla jediná možná léčba kortikoidy, ale ta měla obrovské vedlejší účinky. I bratrovi řekli, že nejpozději do pěti let zemře. Jeho žena se s ním rozvedla - a protože děti byly malé, měly připadnout jí. Nakonec se ale všechno zamotalo a bratr lékaře převezl. Po pěti letech nejen, že jaksi neuznal za vhodné umřít, ale podnikal, vychovával své dvě dcery a dokonce se po dalších x letech i znovu oženil.

Brácha je obrovský bojovník a i když nemoc vyhrává, jde jí to pomalu a ztuha. Velmi ztuha. Letos na podzim mi ale mamka se sestrou řekly, že už je to velice zlé. Vím, že brácha nemůže z vozíčku, že se těžce hýbá, že jeho žena je téměř světice, že s ním vydrží... volala jsem mu, ale usnul mi během hovoru. Celý podzim jsem se lekala každého zazvonění mobilu s tím, že určitě uslyším, že bude pohřeb. A protože syn měl černý kašel a následně komplikovanou bronchitidu a byl tedy potenciálně infekční, ani jsem si netroufla na návštěvu.

A tak pro mě nejhezčí dárek bylo to, když mi na Štědrý den bráška zavolal, popřál mi všechno nejlepší a domluvili jsme se, že se dneska večer uvidíme. Vyfotit to samozřejmě nemůžu, ale měla jsem radost mnohem větší, než z čehokoliv jiného.

Pajda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Co jste našly pod stromečkem?

Pochlubte se svými dárky!
Napište, jaký jste měly letos Štědrý den!

Vyfoťte a pošlete mi k dnešnímu tématu dárky, které jste letos našly pod stromečkem, milé čtenářky. A napište k nim i krátký text (dlouhý alespoň jako tento odstavec) o tom, jak u vás letos proběhl Štědrý den. Za svůj příspěvek k dnešnímu „chlubícímu se" tématu můžete získat dárek od redakce: knížku Sherryl Woodsové: Nové začátky z nakladatelství Metafora a čaj PICKWICK: Tropická směs bylin a ovoce. Vaše příspěvky čekám na redakčním e-mailu (viz níže).

woodsova

Reklama