Varování k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Katerinanda. Jak dopadla snídaně na trajektu s přítelem, to si můžete přečíst v této novince. Jíst při cestě lodí se nevyplácí...

Zážitek z trajektu zaslala čtenářka Katerinanda. Sama snídani an rozbouřeném moři ustála, její přítel však dopadl hůře. To jsou ta těžká jídla...


Dobrý den.

Já sama nejsem zrovna lodní živel, ale když to musí být, tak trajektem to zvládnu. Kdysi dávno jsme byli s přítelem na Novém Zélandu a měli jsme se právě takovým trajektem přepravovat z jižního na severní ostrov. Myslela jsem si, že to bude něco podobného jako trajekt kdysi v Holandsku, ale byla to divoká jízda na rozbouřeném oceánu.

Zajeli jsme do podpalubí autem, které jsme s sebou na druhou stranu převáželi a zasedli ke stolečku. Objednali jsme si a snědli cheescake a chtěli se vydat na palubu k vyhlídkové procházce. V tu chvíli jsme vjeli na širé moře, zatáhlo se, začalo pršet a po 10 minutách zmizel přítel v útrobách lodi. Cesta trvala asi 2 hodiny, už si to přesně nepamatuji, ale už jsem měla opravdu černé myšlenky a viděla ho zvracejícího padat přes palubu. Přišel přesně ve chvíli, kdy nás vyzívali nastoupit do zaparkovaných aut a vyjet z lodi ven. Měli jsme auto jako první, takže jsme zdržovali všechny ostatní.

Celou tu krásnou cestu strávil samozřejmě na záchodě a celý ten krásný cheescake tam nechal.

Od té doby máme k lodím větší respekt a přepravujeme se přednostně po souši.

Krásný den,
Katerinanda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 26. srpna 2011: Vy a lodě

  • Jaký máte vztah k cestování lodí?
  • Dělá se vám špatně?
  • Bojíte se?
  • Jste lodní živel?

Zasílejte mi příspěvky formou příběhu či vlastní zkušenost, například z cesty zaoceánským parníkem, nebo z třeba vodáctví. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít větší šanci na otištění a získání dárku, který věnujeme autorce jednoho otištěného příspěvku. A co tím dárkem tentokrát bude? VICHY opalovací krém SPF 25 a VICHY samoopalovací krém. Vaše texty očekávám na redakčním e-mailu (viz adresa níže) nejpozději 26. srpna 2011, ve 14.30 hodin.

VICHYVICHY

Reklama