Vyrazit si na hrad na otočku z Prahy - proč ne! Na Karlštejně budete, coby dup. Další pozvánku na hrad dnes poslala čtenářka Lalica. A zve také do Indie...

Na snad nejproslavenějších český hrad vás v dnešním tématu zve čtenářka Lalica. A nejen na něj! Já přikládám oficiální stránky hradu...


karlštejn

Milá redakce,

zdravím všechny výletnice a výletníky. Můj návrh na výlet je - Karlštejn. Byli jsme se tam podívat při jedné návštěvě syna, který pracuje v Praze. Stačí pak nasednout na vlak/ nebo jet autem/ a jste na místě. Nám sice počasí moc nepřálo, pršelo/ asi tak jak dneska/,ale i přesto to byl hezký výlet. Nenechala jsem si ujít „ potěžkat“ výra a také jsme si dali gulášek v jedné z místních hospůdek.

karlštejn

Jelikož nám chyběl jeden deštník, tak jsme si jej zakoupili u jedné rusky mluvící prodejkyně. Než jsem s ním dorazila z hradu, bylo po něm. Paní se sice všelijak kroutila, ale nakonec mi deštník vyměnila. Doporučuji tedy, pokud je počasí vratké, vzít si dostatečný počet pláštěnek a deštníků. Pokud chcete něco dobrého na zub, nemusíte skončit hned v restauraci u nádraží, přijatelné ceny jsou také přímo pod hradem.

karlštejn

Výlet je vhodný i pro menší děti a klidně tam vytlačíte i kočárek.

karlštejn

PS : Mimo soutěž přikládám ještě návrh na delší výlet pro silné nátury. Syn je t.č. na měsíční výpravě po Indii. Podotýkám, že to bych já určitě „nedala“.

tadz mahal

Teplo, vysoká vlhkost, skoro žádná hygiena, ale nádherné památky, flora i fauna, prolétají hejna barevných papoušků. Pohádková země pro odvážné...

indie

indie

Lalica

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

A na karlštejn zveme źa redakci i Klára Křížová...

Hurá na Karlštejn několikrát do roka!

Dnešní téma mám ráda. Jako malou holku mne přitahovaly tajemné zříceniny, bavilo mne číst si o strašidelných hradech a pokladech. Dodnes si ráda čtu zajímavé dokumenty o hradech, jaká legenda a báje je spjatá se zámkem, hradem, tvrzí…

Máme chatu nedaleko Karlštejna. Po silnici je to asi 8 km, ale pěšky, přes kopec jsou to necelé tři. Když k nám přijede nějaká návštěva a chceme vymyslet hezký výlet, jdeme pěšky na Karlštejn. Je to hezká procházka, jde se polní cestou, loukou, lesem, pak do kopce a tam, nahoře, když vyjdete cestu nahoru lesem je louka a jako na dlani se zjeví nádherné panorama Karlštějna. Vede tam tudy turistická stezka, je tady lavička a Boží muka.  Je to pohled, který každého oslní, je to krásné místo.

karlštejn

Pak se jde úvozem kousek dolů a vyjde se přímo pod hradem. S očumováním na nádvoří, kafe v cukrárně, s procházkou uličkou krámků a suvenýrů a pak cesta zpátky, je to výlet na půl dne.  Letos jsme tam šli asi 4x. Náš devítiletý Albert už minule protestoval, že nepůjde, že už ho to nebaví. Také Radka nebaví pomalé courání a okukování krás nejen přírodních, ale těch, co nabízejí prodejci. Tak to vždycky zbyde na mne. Chodím tam ráda. Je to fakt pěkné místo, pokud slavíme Silvestra na chatě, procházka na hrad a zpátky je vždy zařazena na Silvestrovské odpoledne.  Tak se vám musím pochlubit snímkem hradu z louky na kopci. Tím pohledem, který se nám tak líbí.

Klára

Téma dne (které jste chtěly) 16. srpna 2011: Hrady a zámky, kde to frčí!

Vaše pozvánky už neposílejte. Zasílání skončilo dnes (16.8.2011) v 15.00 hodin. Po 16.00 hodině se dozvíte, která z přispěvatelek získala slíbený knižní dárek: dvě krásné publikace Na cestě po České republice 1. a 2. díl (nakladatelství JOTA).

na cestěna cestě

Reklama