Své o tom ví naše čtenářka s nickem Gerda. Tím členem rodiny byl dnes už exmanžel, který dokázal zlikvidovat celou zahradu a nikdo mu v tom nedokázal zabránit.

Můj první manžel měl rád všechno „jako když střelí“. Zatímco já jsem toužila po křivolakých chodníčcích, on je musel mít v přímce. Já si přála romantická zákoutí, on prosazoval vojenský zákryt. Největší štěstí prožíval pozdě na podzim, když zahradu poryl. Nikde nic netrčelo a neprovokovalo, všecko bylo stejnoměrně hnědé a rovné.Když jsem na zimu ponechala řádek kadeřávku a radovala se z čerstvé zeleniny, byla z toho rozepře, že mu to tam vadí.

To by ještě nebylo to nejhorší. Jenže on si vzal do hlavy, že umí zastřihovat stromy. Kvůli tomu jsme se ani po několika letech nedočkali větší úrody, než několika jablíček na talířek. Marně mu chytřejší vysvětlovali, že nemůže ofikat všecko, co přečnívá. Marně jsem ho posílala na instruktáž řezu stromů, kterou jako na zavolanou právě pořádal zahrádkářský svaz. Zbytečně. Jemu radil soused, a basta! (Podle mě byl soused pěkná podšívka).

Jednou na jaře byly i ty kupírované jabloně kupodivu v květu a on se rozhodl pro preventivní postřik. Asi nad tím moc nehloubal, prostě to do konve napral a stříkal a stříkal. Výsledek - všechno na stromě do rána zhnědlo, zkroutilo se a bylo po úrodě. Nejhorší na tom bylo to, že na naši zahradu bylo vidět ze všech stran, tudíž i tento pěstebný výkon. Není horšího pohledu. Naštěstí se exmanžel začal po letech zajímat o jiné věci a zahrada se pod mýma rukama vzpamatovala.

Takže nejen americký brouk, ale i člen rodiny může škodit jako divý!

Gerda

Milá Gerdo, takže na vašeho škodiče učinkoval jedině rozvod

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom se zahradními škůdci, či škoditely vy, milé ženy-in? Dokážete si s nimi poradit? Jaké máte zkušenosti? Jdete na ně chemií, babskými recepty, nebo jinou taktikou? Podělte se s námi o své názory a rady.

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama