Domácnost

Nejdřív pro rodinu, pak gril pro známé

Ahoj Richarde,

začal mi docela rychle pracovní týden, tak musím trochu zbrzdit :-)

K Tvým otázkám:

Kolik jste zaplatily za svou veselku?
Celkem nás svatba vyšla na cca 60 tis. korun.

Co šaty? Co hostina? Pro kolik lidí?
Šaty jsem si nechala šít poté, co jsem si vyzkoušela ve svatebních salonech, které mi nejvíce sednou. Ušití i s látkou mě stálo cca 5500,-, za půjčovné bych dala okolo osmi. Hostina pro rodinu nás stála 30 000,- pro asi 26 lidí. Druhý den jsme měli párty pro kamarády ve sportovním areálu, s pivem a grilováním. Platili jsme jídlo, pivo, víno a nealko a tvrdý každý sám. Vyšlo nás to asi na osm tisíc pro šedesát lidí. A skvěle jsme se
bavili.:-)

Cítíte potřebu velké svatby?
Přemýšleli jsme o tom s manželem, než jsme začali plánovat - a hodně přemýšleli. Nakonec jsme oba usoudili, že svatba v našem životě by měla být jenom jednou (doufám), a tak bychom si ji měli užít se všemi... a udělali jsme dobře. :-)

Nebo jste spíše pro komorní obřad?
Tuhle možnost bychom využili, kdyby se rodiny nesnesly, nebo by měla jedna z rodin problém s výběrem ženicha nebo nevěsty :-)

Jste pro pozvání celé rodiny?
Pozvali jsme všechny. Když pozvu jednu tetu, kterou mám ráda a chci se s ní radovat, tak nemůžu nepozvat i druhou... a tak to jde dál :-)

Pozvaly jste i všechny kamarády?
Vzhledem k tomu, že jsme dělali zahradní grilování ve sportovním areálu - každý si přišel na své a dodneška se na naši svatbu vzpomíná :)... samozřejmě přišli i ti, co jsme je nepozvali.

Nebo jen nejužší kruh blízkých?
A jaké to tedy bylo? Stálo to za to?
Bylo to super - pro nás dva náročný víkend, ale stálo to za to :-)

Přeji hezký den!
Veronika


Tak tady mám koukám přesný výčet všeho, na co jsem se ptal. Možná se taky ožením někde na stadionu u grilu a piva a zbytek dám na to bydlení.:) Ta cena je okouzlující, jen nevidím nějak tu nevěstu v bílých šatičkách, jak povlává s kelímkem a patlá po sobě steak s hořčicí. Ale odhaduji, že vy jste se také převlékla, že?:)

   
09.10.2006 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [6] tyrkys [*]

  Žábina: stály stejně méně, než půjčení (jak píše), tak mi to špatná investice nepřijde. Kamarádka to udělala také tak, neměla klasické bílé princeznovské, ale originální model meruňkové barvy, který se po malém přešití vlečky dá nosit na plesy, do divadla...

  superkarma: 0 09.10.2006, 11:35:57
 2. [5] Macek123 [*]

  já bych si taky pořídila šaty, které mi zůstanou, když to vyjde levněji než půjčovna. Doma bych pak chodila jako princezna...pro radost. Na ples se taky dají vzít bílé šaty. Když už je platím, chci je mít doma /pokud to jde/ ....na hraní pro děti...později. Já si koupila slevněné společenské a smetanové jen do půlky lýtek a nosila jsem je několik let na plesy v Brně /v hotelích/ a nikdy jsem nebyla sama ve světlých šatech.
  letos se mi vdávaly 2 kámošky a obě daly za půjčovné svatebních 10.000,-/byly nádherné princezny/.....to už se mi zdá fakt moc peněz.

  superkarma: 0 09.10.2006, 11:16:04
 3. avatar
  [4] Žábina [*]

  a co s těmi šaty pak budeš dělat? budou ti viset ve skříni...to myslím nebyla moc dobrá investice
  jinak souhlas - aŤ si to každý udělá jak chce
  když jsou peníze, není nač to řešit

  superkarma: 0 09.10.2006, 10:52:17
 4. avatar
  [1] Heduš [*]

  grilovací Richarde, ten steak a pivo v kelímku, bylo až 2. deeeen

  Veroniko, hezkýýý!!! Mám stejný názory.

  superkarma: 0 09.10.2006, 10:32:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme