Dcera čtenářky Datury měla „smůlu“ na sestru a zlomyslného řidiče. Ale vše nakonec zvládla. Díky Daturo za Váš příspěvek.

Dobrý den všem,

snažila jsem se dcery před úrazy co nejvíc chránit. U jedné se mi to podařilo, zato ta druhá si to vybrala vrchovatě. Když byly malé, šly se na zahradu houpat. Houpačku si vyrobily z prkna, položeného přes kozu na řezání dřeva. Fungovalo to perfektně až do té doby, než se ta starší, která byla zrovna dole,bez varování odešla napít. Mladší spadla z docela velké výšky a výsledkem byla zlomená ruka. Mohlo mě trochu uklidnit, že byla levá.

Na tu pravou došlo o deset let později. To už měla po maturitě, poslední prázdniny trávila jako vždy u koní a naposled se jela projet. Jen v šortkách a tílku. Když vyjížděla na silnici, zatroubil na ni řidič, kůň se splašil, na čedičových kostkách se mu smekla kopyta a nejdřív letěla Iva, na ní kůň. Naštěstí ji „jen“ zlomil pravou ruku a rameno sedřel až na kost. Řidič se svému povedenému vtípku zasmál a ujel.

A nastal problém, příští den už bylo září a dcera měla domluvené své první zaměstnání. Měla se přijít podívat a hlavně ukázat, co umí. Je malířkou skla, takže pravá ruka je hodně důležitá. Tak sebou vzala jen ukázky své práce a v duchu se s místem rozloučila. Ale dopadlo to dobře, počkali až se uzdraví a pracovala tam plno let.

kun

A na koně nedá dopustit, jsou její velkou láskou, hned po rodině, dodnes.

Zdraví Datura 
 Text nebyl redakčně upraven


Letní a dovolenkové úrazy

  • Stal se vám někdy v létě nějaký úraz?
  • Nebo vašim dětem, manželovi, či kamarádkám?
  • Mohla za to nešikovnost, neznalost, náhoda, nebo blbost?
  • Pomohla jste někoho zachránit?
  • Víte jak letním úrazům předejít?
  • Před jakou činností byste ostatní varovala?

Příběhy, fotky, videa, úvahy i varování posílejte klidně již dnes na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes kolem 16. hodiny odměním!!! Čím, dám vědět během dne pod novinkami.

A dávejte dnes na sebe pozor, ať se vám nic nestane.


11 . Kdo vynalezl optickou soustavu ohraničenou dvěma kulovými plochami mezi kterými je prostředí s jiným indexem lomu, než má okolní prostředí, použitelnou v medicíně

Na otázku neodpovídejte do této diskuse. Pokud znáte odpověď podívejte se sem: Hřebenatka k dnešnímu tématuReklama