.

Nejdražší pacient stál loni pojišťovnu desítky milionů korun

Novinky

Nejdražší pacient stál loni pojišťovnu desítky milionů korun

Málokdo z nás si při návštěvě lékaře uvědomuje, na kolik naše vyšetření vyjde. Největší česká pojišťovna vydala přehled nákladů na své klienty za loňský rok. Ten „nejdražší“ pochází z Pardubického kraje a stál ji více než 22,5 milionu korun.

penize

Muž, za něhož pojišťovna zaplatila loni nejvíce, se léčí s hemofilií. Na druhém místě skončil muž z Plzeňského kraje, který trpí stejnou nemocí a náklady na péči o něj byly v podstatě srovnatelné. Zdá se vám to hodně? Kdepak. Výdaje na vůbec nejdražšího pacienta byly v loňském roce ve srovnání s předchozími lety výrazně nižší.

V roce 2012 za něj pojišťovna zaplatila skoro 54 milionů korun, v roce 2013 to pak bylo více než 46 milionů. Vždy šlo přitom o nemocného s hemofilií. „Výše nákladů souvisela s množstvím speciálního léčivého přípravku, který dotyčný musel užívat. Například operace, která by u jiného klienta byla relativně banální, u těžkého hemofilika výrazně zvyšuje náklady na lék, který pacient musí brát, aby nevykrvácel z operačních ran,“ vysvětluje tiskový mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny Oldřich Tichý.

 

   
12.06.2015 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] ToraToraTora [*]

  Nerozumím té informaci To pojišťovna vyhlašuje vítěze, nebo se máme spravedlivě pohoršit nebo co jako? Ti lidé očividně tu léčbu potřebovali a je to naprostö v souladu se sociálním povinným pojištěním. Za někoho zaplatila 54 mega a za někoho nic. A co jako? Budeme závidět nemocným?

  superkarma: 0 15.06.2015, 11:54:02
 2. avatar
  [3] SandraAbigail [*]

  Skvěle... A mě nechtějí zaplatit biologickou léčbu bechtěreva, že prý je to moc drahé a že to mám ještě dobré, můžu se hýbat... Ještě že existuje USA a jejich univerzity, jinak bych se k té biologické léčbě nedostala.

  superkarma: 0 15.06.2015, 11:38:24
 3. avatar
  [2] danca79 [*]

  No, ti lide to rozhodne nedelaji schvalne...tak tohle beru ciste jako zajimavost. Jsou lidi co k doktorum behaj s uplnejma kravinama, a to je na rozdil od tech hemofiliku vyhazovani penez oknem....

  superkarma: 0 14.06.2015, 23:21:58
 4. avatar
  [1] mandzarik [*]

  Tak je za to potrestáme ? Vyvodíme závěry ? Dostanou důtku ? Nemyslím, že si svou diagnózu dobrovolně vybrali a že se dostanou na nejvyšší zveřejňované příčky s náklady na léčbu.

  superkarma: 1 14.06.2015, 12:09:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme