Možná mužům brání ostych v tom, aby si na preventivní prohlídku rakoviny prostaty někam zašli. My ženy ale také podstupujeme různá nepříjemná vyšetření... Jsme holt jiné. Muži jsou lajdáci, potřebují nás, abychom na ně trochu dohlížely. Alespoň to si myslí naše čtenářka Elis19. Děkujeme za příspěvek!

Dobrý den, o charitativní akci Movember od vás slyším úplně poprvé a překvapilo mě, že už běží pátý ročník. Nějak jsem ve svém okolí nezaregistrovala více kníratých chlapů než obvykle. Můj manžel se k této tradici zcela jistě nepřidá, protože je zvyklý chodit hladce oholen. Jiná věc ale je, že zcela určitě se nebude bránit jít na preventivní prohlídku, jenom se mu to musí připomenout, nakopnout ho skoro jako ve všem ostatním. Ne že by byl nějaký lajdák, ale mám pocit, že většina mužů to tak má, prostě jsou to chlapáci, kteří si myslí, že jim nemůže nic být a od toho mají nás, partnerky, abychom je usměrnily a vedly. Ptáte se zda akce Movember má smysl a zda je to dobrý nápad. Na obě otázky odpovídám ano, ale jsem velmi skeptická v tom, jestli muži začnou brát lékářská varování vážně, knír neknír. Kdo se chce starat o své zdraví, ten už to dělá. Nevím, jestli je to ostych, který jim brání na takové vyšetření jít, my ženy taky musíme podstupovat nemilá vyšetření a až na malé výjimky to také činíme. Máme v blízkém příbuzenstvu muže, který toto onemocnění má a skutečně to není žádná procházka pro celou rodinu, vyšetření dost dlouho odkládal.

Hezký den plný zdraví, Elis19

Pozn. redakce: Článek neprošel redakční korekturou.

Movember se stal našim dnešním tématem. V redakci nás zajímá následující:

  • Víte, co je Movember? Slyšely jste už o této charitativní akci?
  • Drží váš partner Movember? Nechává si narůst knír?
  • Myslíte si, že muži, kteří si v rámci akce nechávají narůst knír, skutečně půjdou i na preventivní vyšetření kvůli rakovině prostaty?
  • Měli by podle vás muži více dbát o své zdraví?
  • Líbí se vám akce Movember? Přijde vám to jako dobrý nápad?
  • Napadá vás nějaký jiný způsob, jak by se dalo na hrozbu rakoviny prostaty upozornit?
  • Máte s tímto onemocněním zkušenost z vlastní rodiny?
  • A co váš partner – dbá o své zdraví? Bojí se rakoviny prostaty? Nevadí mu jít na preventivní prohlídku?

Těším se na vaše příspěvky k tématu, tak mi, prosím, pište. Jednu odvážnou „pisatelku“ za její příspěvek (ideálně o rozsahu cca deseti řádků) odměním pěkným balíčkem. Vyhrajte pro svou drahou polovičku šampon proti lupům a mastným vlasům Schauma a bělicí zubní pastu Vademecum! Na vaše dopisy budu čekat do dnešních 15.00 hodin. Tradičně je posílejte na e-mail redakce@zena-in.cz, předmět e-mailu MOVEMBER.

tab

Reklama