Domácnost

Nejdodržovanější zákon je zákon schválnosti


Připadá vám někdy, že je Bůh tak trochu zlomyslný sadista? Nemusíme dodržovat zákony, které pro nás připravili naši drazí (a trochu drzí) politici, můžeme už vyzrát i na zákony fyzikální, ale zákon schválnosti, ten bude fungovat neochvějně. Dokáže popřít i teorii pravděpodobnosti.

 

Máte domácího mazlíčka? Dává si rád bahenní koupel? Vsadím se, že i kdyby byla v celém městě jediná louže, ten pes si ji prostě najde a vyválí se v ní. A čím je zvíře světlejší, tím víc má bahno radši a tím špinavější se z výletů vrací. Někdy nevím, jestli je to zákon schválnosti, nebo zvířecí škodolibost. Jistěže si po bahenní koupeli dojde až ke mně, aby se oklepal. Až ho vyndám z vany, udělá totéž.

 

Snídáte rády chléb? Že vám rád padá namazanou stranou na zem? Chleby si jako svou přistávací plochu nejraději vybírají koberce, gauče nebo křesla. Na linoleum vám jen tak nespadnou, měla byste to moc jednoduché při uklízení. Čím víc přistávací plocha září čistotou nebo novotou, s o to větší láskou se na ni marmeláda připlácne.

 

Spěchejte pomalu, protože i na té nejméně frekventované silnici se v době, kdy se chystáte projít, objeví kolony aut jako na hranicích. Pochopitelně, že řidiči spěchají více než vy, a proto je ani nenapadne vás na ten přechod pustit. Délka kolony je přímo úměrná vašemu spěchu.

 

Čokolády mají nejraději bílou. Chcete být dnes v práci za hvězdu, a proto z hlubin šatníku vylovíte tu nejhezčí (pochopitelně decentně průsvitnou) halenku. Přestože si držíte linii, dostanete neovladatelnou chuť zakousnou něco sladkého, koupíte si tedy sušenku obalenou v čokoládě. Jenže sušenka v čokoládě dostane chuť zakousnout vaši zářivě bílou halenku. Můžete se snažit sebevíc, ale aspoň drobek vám na ni skočí.

 

Automat je nedočkavý. S hrstí mincí stojíte před automatem na kávu nebo jízdenky. Jistěže je máte přesně spočítané, jistěže vám ale automat oznámí, že ještě jedna koruna chybí. Proklouzla mezi prsty nebo se nadobro ztratila v útrobách té kovové bedny? Pracně z kapsy vylovíte chybějící minci a ouha! Automat jí odmítá přijmout, načež vám netrpělivý stroj oznámí storno a všechny mince vám (v tom lepším případě) vysype zpět. Další pokus snad vyjde.

 

Horko? A zapotíte se ještě víc. Je pařák a vy si chcete koupit pořádnou točenou zmrzlinu. Někam vám ten krám schovali, že? Zatímco vy marně hledáte, ve vašem okolí se začne vynořovat čím dál více lidí s kornoutem a tou výbornou vanilkovou. Důstojnost vám nedovolí zeptat se těch malých dětí naproti, kdeže zmrzku vzaly, a proto si koupíte v cukrárně po pravici alespoň kopečkovou. Jistěže stánek s tou točenou uvidíte hned, jak vyjdete ze dveří cukrárny. Nešla jste kolem nejmíň třikrát?

 

Zákony schválnosti jsou pro nás na denním pořádku. Pokud přivoláváte výtah z přízemí, zaručeně bude v posledním patře. Na metro, které jede každé dvě minuty, budete čekat 110 vteřin, protože to první vám ujelo před nosem. Pokud budete párovat ponožky, určitě vám zbude jedna lichá. Pokud perete bílé prádlo, do pračky se vprostřed praní teleportuje červené tričko, které jste předtím dala stranou.

 

Jak funguje zákon schválnosti u vás a se kterým se nejčastěji potýkáte? Víte, jak na něj vyzrát?

   
19.06.2008 - Dům a byt - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [12] andilek.j [*]

  A jeden zákon schválnosti se mi stává pravidelně. Když chci z vedlejší vjet na hlavní v jakoukoliv denní nebo noční hodinu, vždycky je tam kolona aut... Naposled se mi tohle stalo ve vesnici, kde běžně projede tak 5 aut za den a já se snažila vjet na hlavní okolo půlnoci. Kde se vzalo, tu se vzalo snad 10 aut...

  superkarma: 0 20.06.2008, 11:08:10
 2. avatar
  [11] andilek.j [*]

  Mně se rozsypalo auto, když jsem nejvíc spěchala (mimochodem dvakrát po sobě minulý týden). Manžel po telefonu radil čistit svíčky a rozdělovač (protože jsem od něj na toto téma dostala školení v praxi, snažila jsem se jeho rady uplatnit). Při hrabání se v motoru v bílé halence (kterou si beru tak jednou ročně) a čištění všeho, co jsem našla, mi zastavilo několik chlapů. Ale ne na pomoc, chtěli se na mě jen podívat, protože tohle ještě neviděli... Dva se na mě dokonce celou dobu dívali z okna a ani se nesnažili být nenápadný...

  superkarma: 0 20.06.2008, 11:04:59
 3. avatar
  [10] Meander [*]

  Rozsypalo se mi auto, zase, takže musím jezdit souckou. A kdykoliv vlezu do socky, je tam nějaká show v podobě ožralého houmles, cikánských šlapek, co se s pasákem hádají o piko, vřískajících harantů nebo někoho obludně tlustého, kdo se cpe hamburgerem. Prostě klika.

  superkarma: 0 19.06.2008, 12:48:01
 4. avatar
  [9] cukroušek [*]

  já zažívám pořád nějaký zákon schválnosti Často se mi stává, že nutně potřebuju nějaký obchod, který běžně nevyhledávám a samozřejmě jako by se vypařily. Jindy zase hledám jiný obchod a zase nic, ale ten co jsem hledala předtím, na ty samozřejmě narážím na každým kroku. a u zkoušek tam je těch schválností snad nejvíc

  superkarma: 0 19.06.2008, 12:12:36
 5. avatar
  [8] ToraToraTora [*]

  Lindaa: Jo, něco podobného se mi stalo s třešněmi na tržnici. Běhám tam jak blbka a všude je mají za 40, jen je koupím, vyloupne se nějaká babka s krááásnejma třešněma za 25, to přestane chutnat

  superkarma: 0 19.06.2008, 11:20:30
 6. avatar
  [7] Kassy [*]

  Náš pes se loužím a blátu vyhýbá obloukem, vodu nesnáší.
  Snídám obvykle müsli a to žádnou namaznou stranu nemá.
  Ničeho takového jsem si nevšimla Kolony jsou závislé spíš na denní době než na mém spěchu.
  Nenosím bílé halenky.
  To je jediné, čemu dávám za pravdu. Automat mi peníze sežral už mockrát a storna během hledání potřebné mince jsem se taky ož párkrát dočkala.
  Automaty na zmrzlinu jsou každý rok na stejném místě, tak proč je hledat? Ale kdyby náhodou, bych se těch děcek normálně zeptala. Nebo si dala tu kopečkovou, protože mívá větší výběr příchutí.

  superkarma: 0 19.06.2008, 10:34:32
 7. [6] mindulinka [*]

  Tak zrovna včera - nikdy nekupuju houskový knedlík, vždy se s ním patlám. Včera jsem se rozhodla, že ho koupím - normálně ho v každý samošce míjím a jsou jich tam desítky. Včera jsem oběhla 3 obchody než jsem ho sehnala. Ještě, že byly hned vedle sebe.

  superkarma: 0 19.06.2008, 09:23:00
 8. avatar
  [5] Evikus [*]

  S tou louží a se psem to sedí
  Chleba mi teda padá pouze na lino (jelikož si ho mažu v kuchyni), ale vždy namazanou stranou dolů
  Tohle je nesmysl - že já jdu pěšky a nemohu přejít kvůli koloně -když je taková kolona, že auta stojí, tak na přechodu přejdu úplně klidně
  Mě se stávalo, že při otevírání jogurtu na mě vyprsknul. Takže ho otevírám místo k sobě od sebe a teď prská na monitor
  Situace popsané u automatu a se zmrzlinou se mi nikdy nestaly

  superkarma: 0 19.06.2008, 09:06:12
 9. [4] Lindaa [*]

  Me se poslední dobou pravidelne stává, ze kdyz potrebuji doplnit benzín tak nepotkám zádný zlevnený at jedu kam chci, ale jakmile mi zacne blikat kontrolka a já natankuju u první nádrze plných 60l se slovy "stejne nikde dneska levnejsí nebude" tak hned u první pumpy, kterou míjím stojí o korunu mín. Pravda tech 50-60ddk preziju, ale stejne me to nase..

  superkarma: 0 19.06.2008, 07:53:24
 10. avatar
  [3] OlgaMarie [*]

  Vykoupaný kocour prolezl na dvorku trubkami od kamen, které si babička chtěla vymést. Oknem vletěl do ložnice a vytřel se v peřinách. Ale tenhle kocour a babička byla vůbec nepopsatelná dvojka. To nebyl zákon schválnosti. To byly vymakané schválnosti. A když cítil, že ho má babička plné zuby, přinesl na verandu zakouslou myš. Nechal se chválit a pak jí zas něco v kuchyni sežral.

  superkarma: 0 19.06.2008, 07:48:47
 11. avatar
  [1] tyrkys [*]

  Psi jsou prasata, pořiďte si kočku.
  Chleba si nemažte - zhubnete .
  Mě nějak vždycky pouštějí .
  Nežerte čokoládu - zhubnete a nezapatláte se .
  Neznám.
  Neznám - nejím zmrzlinu.

  Lepší příklady by nebyly?

  superkarma: 0 19.06.2008, 00:35:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme