Kamarádkám se zdá, že Mirka (42) získala v novém partnerovi dokonalého muže. Proto ji teď mají za blázna, když se snaží jeho návyk z předchozího manželství vymýtit. Ona to už ale nemůže vystát.

Zpočátku Mirce připadalo, že je vůči ní nový přítel nad míru ohleduplný jen proto, aby ji zaujal. Každé nové koště dobře mete, myslela si. Jenže měsíce plynuly a na jeho chování se nic neměnilo. Ba naopak. Teď spolu už pár měsíců bydlí a vše ještě nabralo na obrátkách. Nikdy jsem nic podobného nezažila. Pavel je prostě neuvěřitelný, ale bohužel v tom špatném slova smyslu. Tak to alespoň cítím já, byť si moje kamarádky klepou na čelo, že mám být ráda! Co mi na něm tak vadí? Bývalá manželka z něj udělala totálního podpantofláka!“ kroutí hlavou Mirka a hned vysvětluje, co přesně tím má na mysli.

žena

„Ten člověk se absolutně nedovolí o něčem rozhodovat sám! Ke všemu potřebuje moje svolení. Hlásí mi, kdy, kam a s kým půjde. Ptá se, jestli mi nevadí, když si skočí s kolegou po práci na jedno pivo. Z obchodu mi volá třeba pro to, že by si rád pořídil nějaký nový model letadélka nebo co, ale že stojí přes tisícikorunu, tak jestli mi to nevadí. A tak je to se vším! Má pocit, že ke všemu potřebuje moje svolení. Ale tak to přece vůbec není, je dospělý a vydělává si vlastní peníze! A já nejsem ten typ ženský, která potřebuje nad chlapem absolutní moc,“ popisuje Mirka, co ji trápí.

Pavlovi už naznačila, že je to hlavně jeho věc, ale on se spíš urazil. „Měl pocit, že se na něj zlobím, že mě obtěžuje. Marně jsem se mu snažila vysvětlit, jak to ve skutečnosti je. Říct mu ale natvrdo, že se chová jako bábovka a podpantoflák, nechci, to je jasné,“ dušuje se Mirka s tím, že se proto bude snažit svého přítele změnit postupně.

„Možná vypadám nevděčně, Pavla by mi mohla každá druhá ženská závidět. Dobře vím, že problém, který tu řeším, je oproti jiným veskrze malicherný. Jenže já vedle sebe potřebuju partnera, vlčáka, ne vyklepaného ratlíka čekajícího na každý můj povel,“ dodává.

Čtěte také:

Reklama