Domácnost

Nejchytřejší byl kříženec Mistýnek

V současné době mám tři pejsky, dva čínské chocholaté naháčky a sibiřského hasky.

Mým nejmilejším a nejchytřejším byl můj první pejsek - kříženec, kterého mi naši pořídili, když mi bylo deset. Věnovala jsem mu všechnu pozornost, trávila s ním všechen čas, vždy a všude s ním. Začala jsem navštěvovat i cvičák, kde jsem byla s malým křížencem opravdu kuriozitou, ale svou šikovností bez problémů zapadl do party. Otec mi na zahradě postavil překážkovou dráhu na agility a Mistýnek vše bez problémů zvládal.

Časem jsme si ještě pořídili dva sibiřské hasky a Mistýnek byl samozřejmě vůdce. Naučil je hodně věcí, ale také lumpárny. Věděl jak je obelstít, odlákat od kosti, nenápadně jim vyhrabávat slámu z boudy. Nejkurioznější byl však fígl, že je přimněl, aby mu pod plotem vyhrabali díru a on mohl utéct za fenkama, nepomohla žádná opatření, žádné tresty.

Jeho utěky se mu v jeho dvanácti letech staly osudným. Ale byl to pán pes s dvojím životem, doma miláček a člen rodiny a na druhou stranu pes svobodný, který se rád prošel po okolí sám. Tento pejsek, ač o tom nevěděl, učil i mě. Naučil mě zodpovědnosti, lásce a obětování. Byly to krásná léta prožitá s ním, on nikdy nevymizí z mého srdíčka a vždy to bude nejlepší pejsek na světě.

K.


No, tedy... chytrý pejsek a nic proti křížencům, ale rodokmen je rodokmen, že? A že jsme hloupější? To tedy není pravda! Ale narozdíl od lecjakého voříška víme, kdo byli naši rodiče. Tak třeba já se celým jménem jmenuji Cadence D.D. of Silver Nijarete, akorát panička mi říká Ovce. A já jí to milostivě toleruju :).

redakce@zena-in.cz

   
22.09.2006 - Dům a byt - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

  1. avatar
    [1] paviocko [*]

    Naháče bych si taky ráda pořídila. Přítel je alergickej na chlupy a já bez psa v budoucnosti asi nevydržím.
    K: nevíte jestli jsou skutečně naháči nealergenní??? :o)))

    superkarma: 0 22.09.2006, 13:29:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme