Dne 2.6. 2006 se uskuteční mezinárodní tisková konference pod názvem ,,Zdraví a krása“. Čestným hostem konference bude pan doktor Albert Laporte, lékař, biolog a biochemik, který je zároveň presidentem a zakladatelem značky Laboratoires GERnétic Synthese, která oslavila 10. úspěšných let na českém trhu. Přímo od pana Laporte vám přinášíme odpovědi na otázky, které by vás mohli zajímat…

Co si myslíte o kráse a zdraví?
Krása a zdraví jsou mým posláním.

Jak se muž dostane ke kosmetice?
Pracoval jsem jako lékař, biolog a biochemik. Během své praxe jsem se specializoval na ošetření popálenin a společně s kolegy jsme v nemocnicích prováděli výzkum regenerace kožních buněk. Během naší vědecké práce jsme hledali způsob, jak pomoci reparační chirurgii, aby po ošetření popálenin nezůstávalo tolik jizev a aby případné jizvy nebyly tolik viditelné.

Ale co vás přivedlo ke kosmetice?
Moje odpověď s vaší otázkou naprosto souvisí. Právě tyto začátky mi ukázaly cestu, po které jsem se rozhodl dál ubírat. S mým týmem jsme prováděli biopsie kožních buněk. Zkoumali a analyzovali jsme je pomocí elektronických mikroskopů. Hledali jsme cesty, jak pokožku lépe regenerovat. Dvanáct let působení v několika evropských nemocnicích mi pomohlo podívat se na medicínu z jiného úhlu. Zjistil jsem, že pokožka je zrcadlem vnitřního stavu organismu a jako živoucí orgán složený z buněk reaguje podle toho, jaký je celkový zdravotní člověka. Nestačí pouze odstraňovat zdravotní následky, které se projevují na pokožce, je nutné hledat především vnitřní příčinu. Problémy pacientů s akné, ekzémem nebo lupénkou souvisí například se špatnou funkcí jater, slinivky, štítné žlázy nebo nadledvinek. Chceme-li mít krásnou a zdravou pokožku, musíme nejdříve zlepšit stav vnitřních orgánů, vyřešit nedostatky organismu a pochopit souvislost mezi zdravím a krásou. To je podstata mého bádání.

Je váš způsob ošetření v porovnání s tradiční medicínou výrazně odlišný?
Naprosto. Tradiční medicína dává přednost efektní „povrchové“ terapii a zřídkakdy se stará o původní příčinu. Výzkumy a mnohaleté zkušenosti při používání vlastních produktů ve více než 50 zemích mě utvrdily v tom, že pouze komplexní řešení všech zdravotních potíží je tou správnou cestou.

Co je hlavní příčinou zdravotních problémů pokožky?
Většina zdravotních problémů a jejich následný projev na pokožce je spojen především se špatnými stravovacími návyky. Jsme zaplaveni reklamou na potraviny, které obsahují neuvěřitelné množství živočišných a nasycených tuků nebo rafinovaných cukrů. Abychom nenarušili zažívací systém, měli bychom se právě těmto pokrmům nebo nápojům vyhnout. Doporučuji postupně omezit všechny potraviny obsahující nasycené tuky, vyškvařené a vařené vepřové maso, rafinované  cukry – třeba koláče nebo slazené nápoje a také mléko a všechny jeho derivace, které nejsou vůbec přizpůsobeny lidskému trávení. Trávicí systém pak bude schopen lépe zpracovat všechny základní složky stravy, které jsou nutné pro dobré zdraví - vitaminy, stopové prvky a aminokyseliny.

Proč každého trápí jiné zdravotní obtíže?
Trávicí systém každého člověka je jiný, tudíž zpracovává základní potravu jinak. Proto každý pacient trpí odlišným nedostatkem.

Mohou lidé používáním kosmetických přípravků opravdu získat krásnou pleť?
Jsem přesvědčený, že ano. Ale pouze některými. Produkty určené k péči o pokožku prošly za poslední roky důležitým vývojem. Tradiční kosmetologie je stejná jako medicína nebo dermatologie – ošetřuje pouze viditelné následky, ale nezabývá se jejich příčinami.
V průběhu mých výzkumů v nemocnicích jsem objevil nejúčinnější metodu – kožní penetraci, tedy průnik výživných složek pokožkou. A právě tato metoda je základem našich úspěchů. Využití pokožky ke vstřebávání různorodých molekul a účinných látek je mnohem šetrnější k trávicímu systému a očekávaný výsledek bývá patrný mnohem dříve.Tyto poznatky, které byly mnoho let opomíjeny, nyní využívají velké farmaceutické laboratoře po celém světě.

Jak jste se tedy dostal ke kosmetice ?
Pacientům na oddělení popálenin, kteří nemohli nic pozřít orální cestou, jsme aplikovali výživné látky pokožkou. Tento způsob byl velmi úspěšný, ale ostatními lékaři nedoceněný. Chtěl jsem tuto cestu dále rozvíjet, a proto jsem se rozhodl odejít z tradiční medicíny. Vytvořil jsem svůj první paramedikální produkt určený k řešení vážných dermatologických problémů, který byl založený na buněčné terapii. Postupem času jsem vybudoval ve francouzském městečku Béraut moderní Laboratoires GERnétic Synthése na výrobu netradičních kosmetických přípravků značky GERnétic. Snažil jsem se své výrobky neustále zlepšovat. Dnes jsou součástí produktů GERnétic stoprocentně přírodní aktivní výtažky získané z rostlinné nebo mořské říše, které syntetizujeme biotechnologií. Po jejich aplikaci na pokožku povzbuzují v těle látky, ze kterých jsou tvořeny jednotlivé buňky.

Nejste stále tak trochu vzdálený současné kosmetice a estetické péči o pleť?
Během čtyřiceti let praxe mě výzkumy přivedly k poznání většiny vnitřních problémů a jejich odrazů na pokožce. Daly mi přesné vědomosti o každé buňce, kterou je možno biotechnologií přetvářet a ukázaly mi, které vnitřní orgány jsou odpovědné za konkrétní kožní projevy. Do produktů vkládám přírodní aktivní složky – přesně dávkované vitaminy, aminokyseliny a stopové prvky, které se vstřebají pokožkou do organismu. Zde kontrolují, regulují a doplňují nedostatek látek v konkrétním orgánu. Z praxe vím, že je možné mými kosmetickými přípravky aplikovanými na pokožku řešit vnitřní příčiny, a tak zmírnit nebo zcela eliminovat negativní projevy na pleti. Takto můžeme i efektivně zpomalovat stárnutí. Jedině tudy vede  správná cesta ke zdraví a kráse. A to jsme zpátky u vaší první otázky „Jak se muž dostane ke kosmetice“.

Reklama