Čtenář Ponďa nám poslal svou úvahu s náznaky příběhů na dnešní téma. Také jste byly někdy praštěné a přefiknuté? Díky Ponďo za Váš příspěvek.

Letní úrazy

Těžko najdeme někoho, kdo by někdy nebyl uražen. Totiž chtěl jsem říci, kdo nikdy neutrpěl na vlastní kůži či jiný tělesný orgán něco, co této a tomuto neudělalo právě dobře. Ani já nejsem výjimkou.

Co se mě týká, byl jsem v průběhu let a lét svého bytí zřejmě nejčastěji praštěný. Ať už sebou nebo někým jiným. Převážně tedy sám sebou, protože postaví-li rodiče chatu a svěří svému dítku do ruky kladívko, palici, sekeru a podobné nástroje, není se čemu divit, že je zhola nemožné očekávat, že neutrpí tělesná schránka, prsty a jiné části údů pak především. Nebo takové jízdní kolo, když se na něm člověk dost rychle rozjel – to byla tu a tam šupa! A k bacení se jsem vlastně leckdy ani nástroje nepotřeboval. Vždyť stačilo přenášet cokoliv kamkoliv a bylo jen otázkou času, kdy to člověku vyklouzne či kdy tento zakopne a natáhne se jak dlouhý, tak široký. Zejména když není bystrozraký.

Ovšem člověk nemusí vždy jen spoléhat na vlastní síly. Jednou mi tak bohatě postačilo, abych byl v nesprávný čas na nesprávném místě, mám-li upřesnit, pak měřeno leteckou vzdáleností devět tisíc kilometrů téměř jižně od Českých Budějovic, a batohuchtiví domorodci se již postarali, abych měl na hlavě ránu, jejíž ošetření přišlo v tamní nemocnici na pět tisíc keš. Plus trauma, když jsem tuto sumu zpětně vymáhal z VZP, což sem ale nepatří, neboť nejeden infarktový stav z této instituce nespadá do kategorie úrazů.

Mimo to jsem byl z o hodně výše zmíněného důvodu pochopitelně nesčíslněkrát i přefiknut, přičemž v tomto nehledejte pražádnou nemravnost. Prostě k chatě patří pily, pilky a pilčičky, nože, nůžky tu na plech a tu na něco jiného, poříz, plech, sklo a kdeco, a k těmto nástrojům a materiálům patří říznutí, škrábnutí a jiná povrchová a mírně podpovrchová  poškození tělesné schránky jako Kalousek ke všem vládním koalicím. A mé počiny kuchařské, krájením chleba počínaje a třeba otvíráním konzerv konče, rovněž nelze opomenout.

O tom, jak hluboko dokáže proříznout nohu obyčejný kovový schůdek vlaku nebo co udělá s nosem takové náhlé zabrzdění autobusu, se rozepisovat ani nebudu; kdo to nepoznal, těžko pochopí.

Jen zlomeniny se mi jaksi až dosud vyhnuly, snad proto, že jsem jak na bicyklu, tak na jiném vozítku vždy narazil zásadně do předmětů křehčích než je má kost. Případně jsem narazil na blbce, což mi však rovněž nikdy frakturu nepřivodilo, ač byli tito sebenatvrdlejší.

Nakonec jsem ale vždy přežil bez úhony. Snad díky mému strážnému andělovi, snad díky tomu, že mi dost možná drží palce celý pojišťovací ústav, jenž by mi pochopitelně jen tak nerad vyplácel pojistku.

Ponďa
 Text nebyl redakčně upraven


Letní a dovolenkové úrazy

  • Stal se vám někdy v létě nějaký úraz?
  • Nebo vašim dětem, manželovi, či kamarádkám?
  • Mohla za to nešikovnost, neznalost, náhoda, nebo blbost?
  • Pomohla jste někoho zachránit?
  • Víte jak letním úrazům předejít?
  • Před jakou činností byste ostatní varovala?

Příběhy, fotky, videa, úvahy i varování posílejte klidně již dnes na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes kolem 16. hodiny odměním!!! Čím, dám vědět během dne pod novinkami.

A dávejte dnes na sebe pozor, ať se vám nic nestane.


2. Nejznámější ruský šlechtic narozený v Simbirsku?

Na otázku neodpovídejte do této diskuse. Pokud znáte odpověď podívejte se sem: Hřebenatka k dnešnímu tématu

Reklama