Bulvár

Nejblbější rozchod

love

Kdykoli si v hlavě projíždím seznam všech kluků, se kterými jsem chodila, zarazí mě jedna „drobnost.“ Ani jeden se se mnou nerozešel čestně a upřímně jako pravý muž a šlechtic. Ani jeden z těch, co mi dali kopačky, za mnou nepřišel, nepodíval se mi do očí a neřekl: „Aleno, rozcházím se s tebou. Z těchto a těchto důvodů. Promiň. Bylo to s tebou hezký, buď šťastná.“ Nebo tak nějak podobně.

Ani jeden!!

Vždy jsem se onu zásadní zprávu dozvěděla nějak prapodivně. Buď náhodou přes někoho, kdo už byl informován, nebo celá situace vyhnila tak, že mi to došlo, nebo třeba ještě jinak, ale v podstatě vždy blbě. Skoro to vypadá, jako by všichni ti mí bývalí mezi sebou soutěžili o to, kdo se dokáže rozejít tím nejblbějším způsobem.

Například Radek. Chodili jsme spolu tři roky a to už je, myslím, dostatečná doba na to, abych měla nárok na slušný rozchod. Radek si to evidentně nemyslel. Aniž jsem cokoli věděla nebo tušila, začal žít s jinou slečnou a několik týdnů to šikovně hrál na obě strany. Oba dva jsme v té době byli hodně zaměstnaní a bylo zcela běžné, že jsme se dva tři dny neviděli, navíc jsme bydleli každý zvlášť, takže se Radkovi celou tuhle pumprnákli dařilo tajit docela dlouho. Až pak jednou jsem přišla na návštěvu za naším společným kamarádem. Lezla na mě chřipka, nebylo mi dobře, slzela jsem a soplila a známý si to vysvětlil zřejmě jinak. Prostě se mě pln soucitu zeptal: „A jak ti je, když teď Radek žije s Janou? Můžu ti nějak pomoct?“

Zalapala jsem po dechu a asi to na mně bylo vidět, protože kamarád zesinal a zasípal: „Ježišimarjá!“

Tak jsem se dozvěděla, že už nechodím s Radkem.

To Petr byl jinačí kanón. Byla jsem opravdu hodně mladá a nevěděla milion věcí, které teď vím. Snad proto jsem zůstala jak opařená, když mi po šestitýdenním chození milý Petr na moji otázku, kdy se zítra uvidíme, s úsměvem a lehkým tónem odvětil, že od zítřka to nepůjde, protože se vrací jeho dívka z internátu, kde právě odmaturovala, a teď už bude pořád tady, takže….

Ano, takový byl Petr.

Abych si však nestěžovala příliš. Jedna moje známá zase chodila s mužem, který jednoho dne zmizel a už se neukázal. Mobily nebyly, maily neexistovaly a on prostě v jednu chvíli byl a druhou nebyl. Objevil se za půl roku a tvářil se, jakoby nic, a divil se, že se jeho přítelkyně diví! Neřekl, kde byl a co tam dělal, jen se s velkou chutí hnal do pozic, které zaujímal před svým odchodem.

Už klasickou formou rozchodu je ta esemesková. Prostě vám přijde sms s oznámením, že už spolu nechodíte. To v tom lepším případě. V tom horším se vám na displeji zjeví jenom ´Game over´. To v případě, že jsme chodily buď s debilem, nebo pařičem.

Králem nejblbějších rozchodů je ovšem jeden vysoce postavený brněnský politik. Ten se rozhodl, že se rozvede se svou ženou, protože měl na úřadě těhotnou milenku a bylo nutné, vzhledem k blížícím se volbám, celou situaci řešit nějak rychle, rázně a oficiálně. Připravil tedy tiskovou zprávu pro média a chystal se, že celou věc oznámí doma. Bohužel, jeho příliš horlivá asistentka rozeslala informaci dříve, než onen nebožák stačil doma cokoli říct. Takže jeho žena se dozvěděla, že má před rozvodem, když si takhle ráno ke kafi otevřela čerstvé noviny…

Myslím, že tomuhle způsobu rozchodu se bude jen těžko hledat konkurence.

Nebo některá z vás zažila ještě idiotštější rozchod?

   
21.08.2009 - Společnost - autor: Alena Kastnerová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [36] Riccione [*]

  Se mnou se můj první rozešel taky zajímavým způsobem. Chodili jsme spolu asi tři roky, bylo po Vánocích a on přijel za mnou k mým rodičům. Celej den byl nějak divnej a večer, když jsme zalehli, každej na jinou postel, najednou říká: "já ti musim něco říct". A už to z něj lezlo, že si našel jinou. Krve by se ve mně nedořezal a opravdu myslím, že se odebrala jinam, protože mi přestal fungovat mozek a hned jsem ho nevyhodila, ale nechala ho ještě vyspat, ráno mu udělala snídani a adié.

  S poslední přítelem jsem se rozešla já, po smsce, jsem srab. Ale určitě bych rozchod po sms brala spíš než jak to udělal ten můj první. Sml57

  superkarma: 0 28.08.2009, 11:37:12
 2. avatar
  [35] Louisa [*]

  kareta — #10 mám podobný rozchod - že se manžel zabil mi ale řekli už ten den... Předtím jsem se v 17ti rozešla já - mobil nebyl, pevnou linku měl jen někdo - tedy z oka do oka. A třetí vztah trvá a nechci to měnit. A doufám že manža to vidí stejně.

  superkarma: 0 27.08.2009, 13:12:39
 3. avatar
  [34] Beruška1 [*]

  Já byla mladá ještě v době, kdy nebyly mobily, internet, prostě jenom pevné telefonní linky. Chodila jsem s klukem už víc jak rok a tvářil se, že bychom se mohli vzít, plánoval společnou budoucnost, mluvil o tom, že dostane od zaměstnavatele bydlení - řadový domek. A protože neměli doma telefon, tak volal on mě z práce a vždycky jsme se domluvili. A najednou nic, nevolal, v práci mi řekli, že tam není. Měla jsem o něho strach a po 14 dnech jsem zavolala do práce jeho mamince a domluvila se s ní, že tam přijedu, bydlel v jiném městě. A on mi prostě řekl, že se se mnou přeci rozešel a že to bylo jasné, když se neozývá, že je konec. Druhý mi zase řekl, dělal závodně běh na okresní úrovni, že díky mě se nemůže věnovat pořádně sportu, že ho časově omezuji. Jenom zapomněl dodat, že ten čas potřebuje pro jinou.

  superkarma: 0 23.08.2009, 14:18:30
 4. avatar
  [33] peetrax [*]

  Rikina — #3 Riki, ono se aspoň posléze ukáže, že nestál za to a není důvod se pro něj trápit /i když na to člověk dojde až časem/. Sml16

  superkarma: 0 22.08.2009, 22:28:12
 5. avatar
  [32] peetrax [*]

  balerina — #20 mám velmi podobný zážitek s jedním ajťákem, taky přes icq, v té době už jsme byli zasnoubení a měli datum svatby. Sml52 Akorát v tom nebyl nikdo třetí.

  superkarma: 0 22.08.2009, 22:26:43
 6. [31] sahleb [*]

  catcat — #18

  Fantasticka logika. Sml30

  Ale k smichu to neni. Clovek pak ma na stariost JEHO dite.

  superkarma: 0 22.08.2009, 09:34:12

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [30] sahleb [*]

  vladka006 — #6

  Ja to znam z druhe strany, me se fakt jeden znamy chlubil, ze ve svatebni den se proste na svatbu nedostavil. Chlubil se s tim, protoze to povazoval za ohrome vtipny. Dodnes tomu chlapkovi asi nedoslo, ze kdo vyhral neni on, ale ta zena.

  superkarma: 0 22.08.2009, 09:31:51
 2. [29] sahleb [*]

  Jak vidim tohle je asi to, cemu se rika tradice. Ja mam s rozchody podobne zazitky. Citam to stale dokola uz nejmene10 let. Muzi se mi zdaji proste a jednoduse zbabeli. Nemohu s tim nic delat. Vytracet se, neukazovat, nekontaktovat, lhat a delat mrtveho brouka apod. Nejhorsi je situace , kdyz partnerka nahlasi tehotenstvi. To jsou taky zazitky. Taky znam pani s detmi, ktere manzel odesel na nekolik let nekam do ciziny a po navratu se "hnal do pozic, ktere zaujimal oredtim".  

  Ja jsem clovek, ktery vyzne pochybuje, neboli neuznava myty, kteri muzi o sobe vytvorili. Muznost jako sebevedomi, spolehlivost, hrdinstvi, drzeni slova atd. Jsou lidi, kteri na to skoci. Podle me to v podstate  neexistuje.

  superkarma: 0 22.08.2009, 09:27:58
 3. [28] Rikina [*]

  V tomhle směru nemám žádné zajímavé historky, s většinou pánů jsem se rozcházela já, a to jsem jim obyčejně říkala, žádné SMS ani lístečky na lednici... No a ti ostatní - exmanžel se jednoho dne prostě odstěhoval. Došla jsem z práce domů, a byl tam jen jeden pes, to mi bylo podezřelé, a pak jsem zjistila, že i nějaké věci chybí v domácnosti... k večeru si ex přišel pro další věci a při té příležitosti mi vysvětlil, že teď bude bydlet o 6 pater níž ve stejném paneláku, ale u jiné ženy. Druhého psa nakonec přivedl zpátky. Sml57 No a pak se se mnou v průběhu času ještě rozešel jiný muž, neb se chtěl údajně starat o syna. Syn byl sice dospělý, leč schizofrenik... což pochopitelně mohl být jen zástupný důvod, a ve skutečnosti jsem megéra sánská, s kterou prostě nevydržel. Sml80 

  superkarma: 0 22.08.2009, 01:01:51
 4. avatar
  [27] Florencie [*]

  Gwendylon — #23 přesně tak. Přehodnotila jsem žebříček hodnot Sml22 Vlastně mě to posílilo, i když jsem tak trošku paranoik Sml30

  superkarma: 0 21.08.2009, 20:35:20
 5. avatar
  [26] Cinderela [*]

  Omlouvám se, za dvojí příspěvek. V momentě , když jsem to dokončila, byla jsem oslovena a neuvědomila si, že už jsem to odklepla.

  superkarma: 0 21.08.2009, 19:52:17
 6. avatar
  [25] Cinderela [*]

  Idiotštější rozchod jsem nezažila, ale idiotský ano. Chodila jsem s hochem snad dva roky, než šel na vojnu.Slibovali jsme si věrnost,že na sebe počkáme. Během snad půl roku jsem dostala dopis, že jsem byla někde vidět  "na čajích " a že jsem se mu zpronevěřila a že tím se mnou končí.Nechtěl si ani promluvit, ani nereagoval na dopis mé kamarádky o tom , že je to vymyšlené.A to byl konec. Podruhé jsem měla čekat na hocha , který jel do USA za tatínkem. Loučil se se slovy :"Míšo, nevdávej se, já se brzy vrátím." Uběhlo 43 let a dosud se nevrátil. Nebojte, nečekám.

  superkarma: 0 21.08.2009, 19:50:42
 7. avatar
  [24] Cinderela [*]

  Idiotštější rozchod jsem nezažila, ale idiotský ano. Chodila jsem s hochem snad dva roky, než šel na vojnu.Slibovali jsme si věrnost,že na sebe počkáme. Během snad půl roku jsem dostala dopis, že jsem byla někde vidět  "na čajích " a že jsem se mu zpronevěřila a že tím se mnou končí.Nechtěl si ani promluvit, ani nereagoval na dopis mé kamarádky o tom , že je to vymyšlené.A to byl konec. Podruhé jsem měla čekat na hocha , který jel do USA za tatínkem. Loučil se se slovy :"Míšo, nevdávej se, já se brzy vrátím." Uběhlo 43 let a dosud se nevrátil. Nebojte, nečekám.

  superkarma: 0 21.08.2009, 19:49:34
 8. avatar
  [23] Gwendylon [*]

  Florencie — #22 Co Tě nezabije... taky to znám.

  1. na komentář reaguje Florencie — #27
  superkarma: 0 21.08.2009, 19:35:19
 9. avatar
  [22] Florencie [*]

  Nejhorší rozchod byl, když jsem dostala pár přes hubu a potom mě ještě půl roku sledoval, obtěžoval, vyhrožoval atd. Byli jsme spolu dva a půl roku, chtěli jsme se brát. Takže díky za to, i když to nebylo nic příjemnýho Sml80

  1. na komentář reaguje Gwendylon — #23
  superkarma: 0 21.08.2009, 18:04:44
 10. avatar
  [21] vladka006 [*]

  balerina — #20 a řekl jí o rozvodu taky po ICQ nebo jí poslal mail?Sml23

  superkarma: 0 21.08.2009, 13:52:53
 11. avatar
  [20] balerina [*]

  Taky mam takový kuriozni rozchodSml52Rozchod po icq.

  Můj tehdejší přitel bydlel v jinem městě a tak sme komunikovali přes icq.Den probíhal normálně byla jsem oslovována jako miláček,zlatíčko.Až nejednou uprostřed konverzace z něj vypadlo že už mě vlastně nemiluje a chce vztah skončit.Docela blesk z čistého nebe. Typicky ajták noSml57.O týden později sem se dozvedela.že to bylo kvuli jine slečně, kterou si následně vzal aby se s ni po pul roce rozvedlSml30

  1. na komentář reaguje vladka006 — #21
  2. na komentář reaguje peetrax — #32
  superkarma: 0 21.08.2009, 13:28:26
 12. avatar
  [19] cicinka [*]

  catcat — #18 Tak to byl taky drsňák.Sml57 A bylo to tak lepší?

  Moje vztahy byly takové nic moc vážného a většinou vyšuměly. Že mi to ani nebylo líto.

  superkarma: 0 21.08.2009, 12:49:58
 13. avatar
  [18] catcat [*]

  no, můj bejvalý mi jednou takhle těsně před porodem řekl, že se se mnou musí rozejít, protože se mu nelíbí můj názor na život osamělé matky (tenktát jsem podotkla, že bych dobrovolně svobodnou matkou být nechtěla). Jo, byl čestnej, řek mi to z oka do oka a zdrhl až následovněSml24

  1. na komentář reaguje cicinka — #19
  2. na komentář reaguje sahleb — #31
  superkarma: 0 21.08.2009, 12:14:29
 14. avatar
  [17] Dante Alighieri [*]

  kareta — #10 Ježiš! Sml6 Tak to je zaručeně nejblbější rozchod...

  superkarma: 0 21.08.2009, 12:12:59
 15. [16] Yvaine [*]

  Yvaine — #15 obšťastňoval...proč jsem nenapsala jednodušší slovo Sml32

  superkarma: 0 21.08.2009, 11:57:15
 16. [15] Yvaine [*]

  SMSka je furt lepší, než když si můj ex hrál dva měsíce na mrtvého brouka a mezitím obtastňoval jednu Pražsku maminu. Mno, když jsem se to dozvěděla, sbalila jsem kufry a do očí mů řekla, že je sviňák a odešla. Bylo to nejlepší rozhodnutí mýho života. 

  1. na komentář reaguje Yvaine — #16
  superkarma: 0 21.08.2009, 11:54:12
 17. avatar
  [14] misa.35 [*]

  heligona — #12 Přesně takový jsem zažila po 3 letém vztahu. Jen pro dokreslení mě to ráno dovezl do práce a údajně odjel do práce a když jsem se vrátila z práce našla jsem lístek na ledničce ....a prázný byt . Abych mu nekřivdila svoji fenku mi nechal Sml30Sml30Sml30.. s odstupem času to hodnotím jako vyslověně šťastné řešení, šok to byl pořádný .... Ale srab byl a a zůstal i dál.....

  superkarma: 0 21.08.2009, 11:06:55
 18. avatar
  [13] Gwendylon [*]

  Mám za sebou jeden rozchod, a to jsem odešla já, ještě ten večer. Věděl, že je to jeho vina, a se stalkingem jsem měla problémy měsíc a doznívá to dodnes Sml80

  Kareta: to je smutný Sml15

  superkarma: 0 21.08.2009, 10:55:09
 19. avatar
  [12] heligona [*]

  Jednou byla v 5 proti 5 otázka, jak se rozejde člověk, který je zbabělý a někdo tam řekl, že nechá lístek na ledničce Sml30 a od té doby mi přítel vyhrožuje, že najdu ráno lístek Sml67

  1. na komentář reaguje misa.35 — #14
  superkarma: 1 21.08.2009, 10:16:13
 20. [11] JAa2HOLCICKY [*]

  Rozchod přes SMS jsem teda nezažila, ale asi by mne to šíííleně vytočilo, že je to takovej srab a neumí to říct do očí. Jinak jsem měla štěstí, vždycky rozchod probíhal na úrovni, z obou stran. Sml59

  superkarma: 0 21.08.2009, 10:06:41
 21. avatar
  [10] kareta [*]

  a když se se mnou rozešel ex, tak byl vlastně slušný, řekl mi to do očí. A jeden- to jsem si myslela, že jsem ho přestala bavit a za čas jsem se dozvěděla, že zahynul při autonehoděSml15

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #17
  2. na komentář reaguje Louisa — #35
  superkarma: 0 21.08.2009, 09:42:03
 22. [9] univerzální uklízečka [*]

  V rozchodech tak zběhlá nejsem Sml30 zažila jsem jen jeden a to před pěti nebo šesti lety, takže si ho ani moc nepamatuju. Myslim, že byl smskovej a blbej. Ale on byl víceméně blbej rozchod celej ten půlroční vztah, člověku to dojde až s odstupem času Sml80

  superkarma: 0 21.08.2009, 09:37:36
 23. avatar
  [8] kareta [*]

  já se rozcházela vždy čestněSml32

  superkarma: 0 21.08.2009, 09:32:32
 24. avatar
  [7] rusalka2008 [*]

  já znám jen to mizení pěkně "po anglicku"

  Sml57

  superkarma: 0 21.08.2009, 09:09:19
 25. avatar
  [6] vladka006 [*]

  Debilní rozchod měla kámoška, dlouhou dobu žila s přítelem, jezdil na časové náročné pracovní cesty. Po 4 letech chození se dohodli, že se vezmou, začali připravovat svatbu no a milý jí 3 týdny před svatbou řekl, že se vlastně ženit ani nemůže, že už jednou je, jen se jí to bál říct...

  1. na komentář reaguje sahleb — #30
  superkarma: 0 21.08.2009, 08:01:59
 26. avatar
  [5] vladka006 [*]

  Moji ex se prostě asi domluvili. Neukázali se už a čekali až mi to dojde. Jeden mi to teda řekl z očí do očí, ale to se už dalo čekat. Holt jsem nebyla žena jeho snů a nechtěla přistoupit na mnohoženství Sml30.

  superkarma: 0 21.08.2009, 07:59:13
 27. avatar
  [4] maje [*]

  to já jsem se to dozvěděla s vysvětlením: "promiň. musíme se rozejít, já se totiž zítra žením. ale jestli chceš, tak se ke mě do pelíšku můžeš vždycky přijít ohřátSml58" a to jsem si myslela, že je pan dokonalý. a pak jsem potkala svého manželaSml15 já snad ty hňupy přitahujuSml80Sml24

  superkarma: 0 21.08.2009, 06:52:23
 28. [3] Rikina [*]

  Sml80 hm, myslela jsem, že SMS k tomuto účelu použije jen teenager - oni dnes zhusta ani jinak komunikovat neumějí. Sml57 Ale dospělý svéprávný jedinec že by potřeboval výmluvy a berličky tohoto druhu? Sml80 

  1. na komentář reaguje peetrax — #33
  superkarma: 0 21.08.2009, 06:37:58
 29. avatar
  [2] Dante Alighieri [*]

  Dante Alighieri — #1 ...ještě dodám, že ten SMSkový rozchod nastal po 4letém vztahu. Ale ani tak jsem neměla pocit, že mi dluží "slušný rozchod" nebo tak něco. Tohle byla nejšetrnější varianta (jestli vůbec nějaká šetrná existuje).

  superkarma: 0 21.08.2009, 01:34:44
 30. avatar
  [1] Dante Alighieri [*]

  O prvním rozchodu jsem se dozvěděla od jeho bratra. Řekl mi, že David má teď jinou a ať se na něj vybodnu. O půl roku později jsem se dozvěděla, že žádná jiná nebyla. Davida jen nenapadla lepší výmluva. Bylo nám tenkrát 16. Druhý rozchod byl přes SMS a vyhovovalo mi to. Nechtěla jsem to "slyšet z očí do očí". Jak bych to chtěla teď, to nevím. Asi NIJAK! Rozchod beru jako takovou malou smrt. Sml15

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #2
  superkarma: 0 21.08.2009, 01:33:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme