Čtvrtý ročník vyhlášení ankety o Batist Nej sestřičku vyhrála osmačtyřicetiletá Lenka Nováková, která v současné době sama bojuje s těžkou nemocí. Přesto se chtěla zúčastnit soutěže, aby sama sobě i ostatním dokázala, že rakovina prsu nemusí znamenat konec života.

Deset sestřiček z celkového počtu 468 přihlášených se tento víkend utkalo v disciplínách, jako je představení, otázka od poroty, módní přehlídka sesterských uniforem či úkol z ošetřovatelství. Při posledním úkolu ošetřovaly Roberta Anderleho, Muže roku ČR 2012, na což se soutěžící sestřičky těšily nejvíce.

sestricky

Finalistky Nej sestřičky s Mužem roku 2012, Robertem Anderlem

Robert Anderle nebyl jediný krasavec na scéně, celý večer se totiž dvořil sestřičkám i herec Lukáš Hejlík, který celý program uváděl s těhotnou Lucií Salamé. „Je to jedno z mých posledních moderování,“ řekla Lucie,

moderatori

Moderátoři Lukáš Hejlík a Lucie Salamé

V porotě zasedli například Radim Uzel, Jan Cimický či Jan Přeučil, starosta Náchoda Jan Birke, senátor Petr Pakosta, prof. Pavel Pafko, prof. Jan Pirk.

pafkoPořadatel David Novotný s prof. PafkemNa akci dorazil i ministr zdravotnictví Leoš Heger, který pozdravil přítomné diváky, poděkoval sestřičkám za jejich náročnou práci a vyzvednul důležitost této akce: „Je to již tradice a v tradicích se má pokračovat,“ dodal.

Vítězkou Batist Nej sestřička se stala Lenka Nováková z Nemocnice Frýdek Místek – interní oddělení, které je 48 let a v současné době bojuje s rakovinou prsu. „Beru život s nadhledem, hlavně musím bojovat a chtěla jsem si něco dokázat, i když nyní jsem podstoupila onkologickou léčbu...“ řekla vítězka. Vyhrála zájez do Dubaje pro dvě osoby, zapůjčení automobilu, šperky, hodinky, poukázky na služby.
Všechny finalistky byla obdarovány poukázkami, kosmetickými balíčky Bioderma, taškami dárků odKrálovéhradecké lékárny či hodinkami Axcent.

vyherkyne_ministr

Ministr zdravotnictví Leoš Heger, Nej sestřička Lenka Nováková a pořadatel David Novotný

„Jsem rád, že se večer vydařil, sestry mají náročnou a obětavou práci a tuto akci berou jako zpestření svho těžkého a náročného povolání,“ zhodnotil David Novotný, který tento projekt vymyslel. „A jsem hrozně rád, že přišly všechny finalistky-sestřičky před finále s tím, že ať už vyhraje kterákokoliv z devíti sestřiček, chtějí věnovat zájezd právě Lence Novákové. To bylo to opravdu krásné gesto, které mě zahřálo u srdce.“

Výtěžek ve výši 30 000 Kč byl věnován pro Hospic Anežky České v Červeném Kostelci a dále 17 488 Kč pro Základní školu speciální Josefa Zemana na divadelní festival postižených.

vyherkyne

Text a foto: tisková zpráva

Související články:

Finalistky Nej sestřičky roku 2012

Reklama