Novinky

Nehty jsem musela lovit z mrazáku!

Dobrý den milá Setury, děkujeme i za váš příspěvek! Velmi mě pobavil a musím uznat, že máte s nehty a laky veselé příhody:) Krásný den.


Nehty si lakuju léta a skoro si ani nevzpomínám na dobu „před lakováním“. Upravené a nalakované nehty se mi líbí a zkusila jsem i mnohé experimenty. Chtěla jsem mít hodně dlouhé a než byly k mání nalepovací nehty, vypomáhaly barevné lepenky, které se daly zastřihnout do požadovaného tvaru a vypadalo to alespoň chvíli efektně.

Udržet si vlastní dlouhé nehty bylo těžké, takže mi umělé sloužily jako perfektní záchrana hlavně když se nějaký zlomil. Měla jsem trápení s lámáním stále stejného nehtu a protože mi nalepovací jeho velikosti došly, upravovala jsem si náhradní i z řady na palec, taková nehtová manufaktura. Když byly v módě velmi dlouhé, lepila jsem je všechny a nehtíky byly jeden jako druhý. Držely dokonale, ještě nanést lak, pro jistotu dvě vrstvy a paráda bude hotová. Měla jsem zbytek růžového a půlku lahvičky červeného laku.

Chtěla jsem použít ten růžový, ale štěteček už nedosáhl do laku. Vzala jsem červený a snažila se ho trochu přelít do růžového. Jak jsem lahvičku naklonila vypadly z ní kovové kuličky, ty barvu zbrzdily a vzápětí se barva vyvalila ven. Jenomže ne tam kam měla, místo k růžovému laku si barva našla cestu na bílou desku pračky. V šoku jsem nevěděla co dřív, vzala jsem tampon, namočila do odlakovače a lak setřela. Já tedy nevím z čeho to vyrábějí, ale měla jsem pocit že ten materiál reaguje jako s kyselinou. Nechtělo to úplně zmizet a pračka byla rozleptaná.

Trochu laku jsem zachránila, nehty nalakovala a ještě jsem přidala lesklý kamínek. Nové nehty byly extra dlouhé a chvíli mi trvalo, než jsem si na ně zvykla. Alespoň jsem se domnívala, že jsem si zvykla. Šla jsem koupit zmrzlinu a jak mám naučeno brát zboží odspodu, tak jsem zalovila v mrazáku. Sice jsem držela dobře zaledovanou zmrzlinu, ale ruku jsem měla bez dvou nehtů. Zděsila jsem se, když jsem viděla holé prsty o kus kratší než ty ostatní.

Přehrabovala jsem mrazák, ale nehty jsem nenašla. Nechci to vzdát, ještě jednou se podívám dolů pod ten pytel s hráškem jestli nezapadly tam. V tom se objevila prodavačka s naučenou větou: „můžu vám nějak pomoct, hledáte něco?“ Byla jsem až po pás v mrazáku, čouhaly mi jenom nohy a zmrzlou pusou jsem vyštěkla jejím směrem: „jo, moje nehty!“ Prodavačka zmizela a už se neobjevila. Obalená jinovatkou jsem další hledání vzdala, mám ještě doma v balení několik náhradních, tak je potom dolepím a je to. Jdu domů a u vchodu jsem si všimla že v poštovní schránce něco je. Vyndala jsem pár dopisů a spěchám do kuchyně vyndat nákup. Večer vidím, že už mi chybí tři nehty, dolepila jsem je a šla spát. Ráno šel manžel pro noviny a kromě jiného mi přinesl ze schránky na dopisy můj nehet, který v ní našel. To byl ten třetí ztracený, předchozí dva jsou v supermarketu asi dodnes. A tím jsem s nalepováním přestala a lakuji si jen své vlastní nehtíky. Občas jsem zašla k manikérce nebo na pedikúru a nechala si k běžné úpravě ještě nehty nalakovat. Výběr laků je velký a nejraději volím oblíbenou pink růžovou.

Jezdila jsem do centra a zabralo mi to hodně času, tak jsem s radostí uvítala, že tady v ulici otevřeli na konci roku kosmetické a nehtové studio, neváhala jsem a na Silvestrovskou oslavu jsem si tam nechala nehty udělat. Když mi manikérka leštila předposlední nehet, vypadlo přístrojové chlazení a nehet se skoro rozhořel. Smradu tam bylo jako když vám chytne pneumatika. Končetinu jsem zachránila a novoroční předsevzetí, že si raději budu nehty upravovat sama, dodržuju. 

setury

Pozn.: Text neprošel redakční korekturou

Chcete se zapojit do denního tématu? Napište nám! Lakujete si ráda a často nehty?

 • Jak často si nehty lakujete?
 • Jaké máte ráda odstíny laků?
 • Libujete si v extravagantních odstínech nebo se spíš držíte při zemi?
 • Potrpíte si na odstín sexy rudé?
 • Nelakujete si nehty vůbec? A proč?
 • Dáváte přednost umělým nehtům?
 • A pokud nosíte umělé nehty, jste spokojená?
 • Koušete si nehty?
 • Jak o své nehty a ruce pečujete?
 • Děláte si manikúru sama, nebo na ni někam chodíte?
 • A co si o lakování nehtů myslíte?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá krásný dárek od kosmetické značky Mary Kay. Lesk na rty odstín Pink Pagoda a lak na nehty odstín Pink Bamboo. Svět bude rázem růžovější! :)

mary

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, předmět e-mailu je NEHTY. Předem děkuju!

   
12.03.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Ulmanová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] samecka [*]

  Sml30Sml30Sml30Sml67

  superkarma: 0 12.03.2014, 19:29:34
 2. avatar
  [5] enka1 [*]

  Sml30 Tak to byly tvojeSml54?

  superkarma: 0 12.03.2014, 12:04:00
 3. avatar
  [4] Suzanne [*]

  Dobrá situace Sml30

  superkarma: 0 12.03.2014, 11:52:20
 4. [3] setury [*]

  y — #1 to je fakt, v letních střevíčkách jsou nalakované nehty pěkné Sml67

  superkarma: 0 12.03.2014, 11:31:07
 5. avatar
  [2] Eliana [*]

  Sml52Sml52Sml52 to jsem se docela pobavila k dnešnímu dni

  superkarma: 0 12.03.2014, 11:27:56
 6. [1] y [*]

  Lakuji si nehty,ale hlavně v létě a především na nohách. Do volných bot si nedokáži představit,že bych je nalakované neměla. Nevolím ale žádné výrazné barvy. Mám ráda jen takové jemné odstíny,může být i jemná perleť.O své nehty pečuji tak,že si je každý týden,převážně v neděli upravím pilníkem,nikdy jsem neměla umělé nehty,upřednostňuji přírodní.Někdy,když vidím,že ty,jak mají nehty přerostlé a nemotorně a nebo nepřirozeně berou věci do ruky. . . je to každého věc.Ale mě to připadá,že to tíhne až k nějakému pitvoření.

  1. na komentář reaguje setury — #3
  superkarma: 0 12.03.2014, 11:21:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme