Od chvíle, kdy jsem uměla používat pastelky až do momentu, kdy jsme se s manželem rozhodli, že některé Vánoce budeme trávit v tropech a na svátky si ani nevzpomeneme, mi moje maminka dělávala rok co rok (a později i mému muži) jedinečný, vždy originální a naprosto krásný adventní kalendář. Každé ráno jsem se těšila na nový balíček s novým překvapením. Sladkosti, pomůcky do školy a hračky později vystřídaly šminky, laky na nehty, kosmetika, zdravé mlsaní nebo třeba lahev Portského. Díky tomu jsem prosinec měla ráda ještě o trochu více. Bylo tomu tak, když mi bylo pět, je tomu tak i teď, kdy se blíží třicítka. Adventní kalendář je totiž radost a věřím tomu, že stejně jak těšil mě, bude těšit vaše děti a třeba i partnery, kterým budete chtít tento předvánoční čas zpříjemnit ještě o trochu více.

„Advenťák“ snadno a rychle

Je to vlastně jednoduché jako facka. Protože jsou adventní kalendáře v posledních letech stále oblíbenější, narazíte na hotové – předpřipravené modely v obchodech jako je Ikea, NanuNana nebo například Tiger. Pokud ale máte šikovné ručičky a chcete třeba do přípravy zapojit i své děti, tady jsou naše tipy:

  • Není-li vám cizí šití, ušijte na dárky malé látkové pytlíčky a celý adventní kalendář pak zavěste na okno nebo na stěnu. Originální vánoční dekorace.
  • Pokud máte dětí víc, každému určete jeho barvu nebo značku na balíčku, aby se nehádaly a každý se mohl těšit na ten svůj.
  • „Dospělácký advenťák“ ocení třeba i váš milý. Naplňte ho miniaturami kosmetiky i malými alkoholickými lahvičkami, žvýkačkami, oříšky nebo třeba vstupenkami na koncert. Nápadům se meze nekladou.
  • Kalendář pro lenochy může vypadat jednoduše – posbírejte 24 stejně velkých obálek, naplňte je drobnostmi, označte čísly a přilepte na nástěnku nebo zeď.
  • Podobně jednoduchý kalendář vytvoříte pomocí obyčejných jednobarevných papírových tašek.

Tip na příští rok:

Nechte děti v průběhu října a listopadu sbírat nejrůznější prázdné krabičky (od čaje, sirek, krému...), ty pak naplněné dárečky zabalte do bílého papíru a vaše ratolesti se můžou pustit do malování. Co krabička, to originál. (Moje máma má doteď jednu obzvláště „povedenou“ schovanou na památku)

Také si přečtěte:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama