Pravidelně si můžete číst v našich článcích zajímavé informace, které se týkají tohoto zajímavého a aktuálního tématu. Zdravý životní styl je pro řadu lidí důležitý, proto jsme rádi, že jsme mohli být součástí této kampaně.

 
Na konci listopadu jsme zorganizovali setkání, shrnující neformální workshop, kde jsme spolu s odborníky shrnuli důležité poznatky, které se pojí s kampaní „ Džusy a pyré – vitamíny ve SMART formě“. Akce se konala 23. listopadu, v pražské „Tančící kuchyni“. V krátkých prezentacích jsme se z několika úhlů podívali, proč je důležité pít 100% džusy a konzumovat ovocno-zeleninová pyré. Jaká legislativa se s nimi pojí, díky které si můžeme být jistí, že opravdu pijeme či jíme 100% přírodní produkt. To co jíme a pijeme, má význam nejen pro naše tělo, ale i pro naši psychiku. Pokud hledáte kvalitní ingredience pro vaření a přípravu jídel, můžete spolehlivě sáhnout po 100% džusech a pyré. Děkujeme odborníkům, kteří vystupovali na naší akci a shrnuli výsledky této tříleté komunikace.
 Podle zájmu čtenářek, které se akce zúčastnily, bylo zřejmé, že se jich a jejich rodin pití 100% džusů osobně týká. Na konci workshopu se skoro všechny zapojily do otevřené diskuse s odborníky. Na konci workshopu jsme se také dozvěděli, že 100% džusy můžeme využít i v kuchyni, jsou zajímavou ingrediencí pro řadu receptů.
 
Jaké odborníky jsme mohli na akci přivítat?
·         RNDr. Pavla Suchánka, výživového poradce, experta kampaně „Džusy a pyré – vitamíny ve SMART formě“
·         psychoterapeutku Bc. Karin Řehákovou
·         recepty a jejich přípravu zajistila Alena Kolaříková, food bloggerka www.bohynekuchyne.cz
 

Podívejte se na naše fotky, jak jsme si akci krásně užily a na krátké video, které celou akci dokumentuje. V dalším článku vám přineseme hodnocení čtenářek, jak si akci užily a jaké zajímavé informace si z workshopu odnesly.


 
Naše články:

Co dělat, když vaše dítě čelí fyzickým nebo duševním problémům či výzvě? Hledejte řešení ve správných stravovacích návycích.

Právě začíná edukativní program „Džusy a pyré – vitamíny ve SMART formě“

Průměrný Čech konzumuje ročně pouze 5,2 l džusu

Kampaň „ Džusy a pyré - vitamíny ve smart formě“ je financována s podporou Evropské unie a Polské republiky a také z prostředků Fondu propagace ovoce a zeleniny a členy KUPS.
Pro více informací o kampani navštivte webové stránky www.dzusyapyre.eu nebo FB stránku Žijte Smart.
Polská Asociace producentů džusů (KUPS) je oborovou organizací sdružující výrobce džusů a jiné subjekty, které přímo spolupracují s ovocnářským odvětvím. Již od roku 1993 zastupuje zájmy oboru ve státních a unijních iniciativách. Spolupracuje s vědeckými instituty, výzkumnými laboratořemi a státními a mezinárodními oborovými organizacemi. Jedná také v zájmu spotřebitelů pomocí zavedeného Dobrovolného systému kontroly džusů a nektarů (DSK), jehož činnost směřuje k zajištění trvale vysoké kvality džusů a obdobných výrobků. KUPS dále v rámci své činnosti podniká celou řadu reklamně-vzdělávacích aktivit, které propagují správné stravovací návyky, včetně konceptu 5 porcí zeleniny a ovoce, z nichž jednou může být sklenice džusu.
Více informací o KUPS najdete na webu: www.kups.org.pl.
 
 

Reklama