Někdy stačí dopnout bundu až ke krku, jindy si vezmete pořádný rolák nebo zabalíte krk do huňaté šály. Jednou z variant, jak uchránit svůj krk před vlezlým mrazem, jsou i nákrčníky.

Pletené nákrčníky

Pokud umíte plést, nebude pro vás výroba takového nákrčníku žádná věda. Jde jen o to vybrat si co nejpříjemnější materiál, který bude hřát, a přitom nebude dráždit krk.

Pokud se ale chystáte někam na túru třeba do hor, pletený nákrčník by nemusel být i po nepatrném zpocení moc příjemný. V tomto případě by se hodil spíše nákrčník sportovní, který bývá tomuto přizpůsoben.

nakrcniky pletene

www.petrklic.cz

Sportovní nákrčníky

Sportovní nákrčníky jsou vyrobeny například z velmi jemného fleecu a jsou primárně určeny pro sportovce.

Využívají je například cyklisté a fotbalisté.

Ideálním doplňkem jsou ale například i pro lyžaře. Stačí si nákrčník navléknout pod bundu, a už se nemusíte více starat, zda vám někde nevylézá šátek či šála. Určitě to oceníte především u dětí, které dokážou během minuty upravené oblečení uvést do stavu, jako by se oblékly samy.

nákrčník1nákrčník2

nákrčník dětský

www.znackove-sportovni-obleceni.cz

www.keepersport.cz

www.znackove-sportovni-obleceni.cz

Některé sportovní nákrčníky jsou velice jednoduché a praktické. Mají obdélníkový tvar a na jedné straně jdou stáhnout tak, že z nich lze udělat čepici.


Pokud není sportovní oblečení vaše parketa, možná se vám budou líbit módní pletené doplňky, chomouty, o kterých psala redaktorka Dana Svobodová v článku Strčte hlavu do chomoutu.

Reklama